Technics wydało nowe modele słuchawek EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2

Nie przegap żadnego brzmienia z nowymi bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi Technics EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2.

Słuchawki bezprzewodowe Technics EAH-AZ80

Niezależnie od tego, co robisz i jakie są Twoje potrzeby, ciesz się najwyższą jakością dźwięku, dzięki słuchawkom nowej generacji Technics, które zapewniają redukcję szumów, wygodną i intuicyjną obsługę, a przy tym funkcjonalność połączoną z nowoczesnym designem. Poznaj modele EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2.

  • Nowa 10-milimetrowa aluminiowa membrana o miękkich krawędziach, która dzięki 55-letniemu doświadczeniu firmy Technics w dziedzinie dźwięku zapewnia najlepszą jak dotąd jakość w słuchawkach True Wireless.
  • Najwyższy poziom aktywnej eliminacji szumów dostępny na rynku.
  • Połączenie wielopunktowe Bluetooth® teraz z maksymalnie trzema urządzeniami.
  • Technologia JustMyVoiceTM udoskonalona w celu zapewnienia lepszej możliwości redukcji hałasu z otoczenia.
  • Ulepszona konstrukcja zapewniająca wygodniejsze dopasowanie do ucha.

Technics wprowadza na rynek dwa nowe modele bezprzewodowych słuchawek dousznych z funkcją redukcji szumów: flagowe EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2, zaprojektowane specjalnie dla osób poszukujących doskonałej jakości dźwięku i wygody w swojej intensywnej codzienności.

Słuchawki douszne stały się nieodzowną częścią naszego życia. Używamy ich o różnych porach dnia i do różnych celów – do skutecznego tłumienia odgłosów z zewnątrz podczas dojazdów do pracy, jako niezawodne mikrofony podczas spotkań online, oraz do zapewnienia wyraźnego dźwięku podczas sportowych treningów. W trakcie projektowania kolejnej generacji słuchawek True Wireless, Technics położył nacisk na stworzenie produktu, który sprawdzi się w każdym stylu życia, który będzie wygodny do noszenia przez cały dzień, i który pozwoli uniknąć konieczności przełączania się między różnymi słuchawkami czy rezygnacji z odpowiedniej jakości dźwięku, komfortu lub funkcji.

Nowe modele EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2 pozwalają cieszyć się nienaganną jakością dźwięku i wyrażać swój własny styl. Projektując nowe słuchawki, Technics wykorzystał swoje doświadczenie jako legendarna marka audio. W nowych modelach zapewniona jest czysta jakość dźwięku, a w ich designie skupiono się na każdym aspekcie dźwięku – przetworniku, strukturze akustycznej, strukturze mechanicznej i cyfrowym przetwarzaniu sygnału – aby ich użytkownikom nie umknęło żadne brzmienie.

Inteligentne funkcje nowych modeli oferują wyraźne rozmowy dzięki zaawansowanej technologii JustMyVoice™, najwyższą na rynku redukcję szumów, długi czas pracy baterii, wielopunktowe połączenie z maksymalnie trzema urządzeniami oraz bezprzewodowe ładowanie. Stylowa i ergonomiczna konstrukcja sprawia, że słuchawki są wygodne przez cały dzień, a siedem różnych rozmiarów nakładek sprawia, że każdy użytkownik może idealnie dopasować EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2 do siebie.

Czysty dźwięk, czyli znak rozpoznawczy Technics

Wyraźnie lepszy dźwięk. Teraz bezprzewodowo.

Wykorzystując inżynierię dźwięku Hi-Fi oraz wiedzę techniczną zgromadzoną w ciągu 55 lat istnienia firmy, bezprzewodowe słuchawki Technics to wybór dla każdego, kto ceni sobie najwyższą jakość w każdym doznaniu dźwiękowym.

Flagowy model EAH-AZ80 wyposażono w nową, 10-milimetrową, aluminiową membranę o miękkich krawędziach. To ona zapewnia najwyższą jakość dźwięku w bezprzewodowych słuchawkach Technics, rozszerzając pasmo przenoszenia wysokich i niskich częstotliwości przy jednoczesnej redukcji zniekształceń.

Technics EAH-AZ80 - budowa słuchawki
Technics EAH-AZ80 – budowa słuchawki

Unikalna konstrukcja obudowy akustycznej, którą można znaleźć zarówno w modelu EAH-AZ80, jak i EAH-AZ60M2, zawiera komorę kontroli akustycznej, która poprawia przepływ powietrza w celu uzyskania naturalnego brzmienia wokali i innych średnich częstotliwości: potężny bas oraz harmonizer, który wygładza wysokie tony, aby stworzyć dynamiczny zakres dźwięku z ograniczonymi zniekształceniami. W rezultacie otrzymujemy bogaty, pochłaniający i przestrzenny dźwięk z gładkimi i szczegółowymi akcentami, co pozwala użytkownikom usłyszeć każdy detal.

Dodatkowo, modele EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2 obsługują dźwięk o wysokiej rozdzielczości dzięki technologii Bluetooth® i LDAC, tym samym zapewniając szeroki zakres dynamiczny dźwięku z szybką reakcją i wysoką definicją.

Najwyższy poziom aktywnej eliminacji szumów dostępny na rynku

Zarówno EAH-AZ80 jak i EAH-AZ60M2 wyposażone są w opracowaną przez Technics technologię Dual Hybrid Noise Cancelling, aby osiągnąć maksymalną wydajność eliminacji szumów i sprawdzać się idealnie w sytuacji, kiedy chcesz zanurzyć się w muzyce albo skupić na spotkaniu.

Połączenie cyfrowego filtra programowego i mikrofonu feedforward tłumi hałas pochodzący z zewnątrz, podczas gdy mikrofon sprzężenia zwrotnego w połączeniu z analogowym filtrem sprzętowym hamuje hałas pochodzący z wnętrza słuchawki. Takie połączenie umożliwia dostosowanie poziomu redukcji hałasu do otoczenia zarówno w domu, jak i w podróży. Przetwarzanie bez opóźnień oznacza, że nie przegapisz żadnego dźwięku.

Aplikacja mobilna Technics Audio Connect
Aplikacja mobilna Technics Audio Connect

Poziom redukcji może znacznie różnić się u poszczególnych osób ze względu na różnice w kształcie uszu i inne czynniki. Żeby słuchawki stały się idealnie dopasowane, zalecane jest wypróbowanie różnych rozmiarów dołączonych nakładek dousznych, a następnie skorzystanie z aplikacji Technics Audio Connect, gdzie można dostosować efekt do swoich uszu.

Intuicyjne, inteligentne funkcje

Połączenie wielopunktowe teraz do „3 urządzeń” jednocześnie

Jakość połączeń jest kluczowa dla wszystkich, którzy chcą być w ruchu, zarządzać spotkaniami, rozmowami i muzyką na wielu urządzeniach. EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2 obsługują teraz połączenia wielopunktowe z maksymalnie trzema urządzeniami Bluetooth® jednocześnie, umożliwiając płynne przełączanie między źródłami.

Technologia JustMyVoice™

Zarówno EAH-AZ80 jak i EAH-AZ60M2 są wyposażone w technologię JustMyVoice™, która wykorzystuje unikalne przetwarzanie sygnału firmy Technics do analizy sygnału głosowego i tłumienia otaczających go szumów, dzięki czemu Twój głos jest wyraźnie rejestrowany. Specjalne mikrofony wykrywają głos Twój głos podczas mówienia, natomiast dwa mikrofony MEMS aktywnie izolują go i redukują otaczający hałas dzięki technologii kształtowania wiązki, zapewniając wyraźne połączenie nawet w głośnym otoczeniu lub podczas pracy w domu. Łącznie osiem mikrofonów – po cztery na każde ucho – umożliwia prowadzenie bardziej komfortowych, naturalnych rozmów przez telefon.

Technologia JustMyVoice™ w nowych modelach True Wireless została także udoskonalona, żeby zapewnić lepszą redukcję szumów otoczenia w każdym środowisku, np. w wietrzny dzień lub podczas spotkania online w głośnej kawiarni. Sygnał wykrywania głosu i funkcja adaptacyjnego tłumienia szumu – która automatycznie dostosowuje się do natężenia dźwięku – dają wyraźniejsze brzmienie głosu w wietrznym lub hałaśliwym otoczeniu, bez „stłumionej” mowy.

Działanie z pojedynczą słuchawką

Modele EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2 pozwalają na swobodne korzystanie z tylko jednej słuchawki w danym momencie. W aplikacji Technics Audio Connect App możesz dowolnie regulować działania związane z dotknięciem i przytrzymaniem, pojedynczym, podwójnym i potrójnym dotknięciem (takie jak zwiększenie/zmniejszenie głośności, przeskoczenie do przodu/do tyłu, włączenie/wyłączenie trybu otoczenia lub redukcji szumów).

Co więcej, aplikacja pozwala przypisać określone działania do jednej lub drugiej słuchawki. Możliwość skonfigurowania słuchawek w dowolny sposób znacznie zwiększa możliwości personalizacji, zwłaszcza gdy chcesz używać tylko jednej z nich.

Tryby wychwytywania dźwięku otoczenia

EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2 zostały wyposażone w unikalne tryby wychwytywania dźwięku otoczenia: Natural Ambient oraz Attention. Tryb Natural Ambient wychwytuje wszystkie dźwięki otoczenia, umożliwiając słuchanie muzyki lub rozmawianie przez telefon przy jednoczesnym zwracaniu uwagi na otoczenie.

Tryb Attention wychwytuje wyłącznie dźwięk ludzkiego głosu, dzięki czemu możesz usłyszeć ludzkie głosy w pobliżu, takie jak ogłoszenia na lotnisku lub głos członka rodziny w domu, jednocześnie redukując inne, niepożądane hałasy zewnętrzne. Ponadto, korzystając z aplikacji Technics Audio Connect, możesz dokładnie dostosować zakres dźwięków zewnętrznych, które chcesz usłyszeć w obu trybach – wystarczy skorzystać z łatwego w obsłudze interfejsu suwakowego.

Słuchawki bezprzewodowe Technics EAH-AZ60M2
Słuchawki bezprzewodowe Technics EAH-AZ60M2

Dłuższe życie baterii

Długi czas pracy akumulatora oznacza, że modele EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2 będą nadal działać, gdy Twoja praca – lub zabawa – zacznie się przeciągać. Zapewniają one

  • 7,5 godziny odtwarzania muzyki bez redukcji szumów (25 godzin z podstawką),
  • 7 godzin odtwarzania muzyki w trybie aktywnej redukcji szumów (24 godziny z podstawką),
  • 4 godziny rozmów z włączoną aktywną redukcją szumów i funkcją JustMyVoice™ (13,5 godziny z podstawką).

Czujnik noszenia wstrzymuje odtwarzanie po wyjęciu wkładek z ucha i automatycznie wznawia je po ponownym włożeniu, zapobiega również przypadkowemu odtwarzaniu i niespodziewanemu zużyciu energii.

Technics EAH-AZ60M2 budowa
Technics EAH-AZ60M2 budowa

Inteligentne funkcje: ładowanie Qi, personalizacja za pomocą aplikacji, wodoodporność (IPX4)

Dzięki nowo dodanej funkcji ładowania bezprzewodowego Qi dla EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2, ładowanie rozpoczyna się po prostu poprzez umieszczenie podstawki na ładowarce bezprzewodowej.

Aplikacja Technics Audio Connect na smartfony ułatwia konfigurację i sterowanie słuchawkami, gwarantuje także kompatybilność z asystentem głosowym oraz możliwość dostosowania ustawień redukcji hałasu i trybu dźwięku. Nowością w aplikacji jest funkcja sprawdzania stanu baterii, korektor super basów oraz możliwość przełączania między wskazówkami głosowymi i efektami dźwiękowymi. 

Nowe bezprzewodowe słuchawki douszne Technics można zabrać praktycznie wszędzie. Zarówno model EAH-AZ80 jak i EAH-AZ60M2 jest wodoodporny (norma IPX4), dzięki czemu niestraszne mu są zalania i zachlapania. Oba modele posiadają również wbudowaną Alexę.

Design dający wygodę przez cały dzień

Konstrukcja modeli EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2 została ulepszona względem poprzednich generacji, tak żeby słuchawki pozostawały wygodnie na miejscu niezależnie od wykonywanej przez Ciebie czynności. Wysokiej klasy model EAH-AZ80 posiada specjalnie wyprofilowaną obudowę, która dopasowuje się do małżowiny usznej, zapewniając lepszą stabilność bez nacisku wywieranego przez tradycyjne słuchawki.

Słuchawki bezprzewodowe Technics EAH-AZ80 w kolorze szarym i czarnym (wraz z etui ładującym)
Słuchawki bezprzewodowe Technics EAH-AZ80 w kolorze szarym i czarnym (wraz z etui ładującym)

Model EAH-AZ60M2 posiada obudowę All-Day Comfort Fit Design o zwiększonej powierzchni styku, dzięki czemu jest bardziej komfortowy i bezpieczny. Silikonowe wkładki douszne Technics łączą materiały o różnej twardości, co zapewnia doskonałe dopasowanie, wysoką jakość dźwięku i doskonałą izolację. Możesz wybrać jeden z siedmiu różnych rozmiarów nakładek, od XXS do XL, aby znaleźć najlepsze dopasowanie dla najlepszego dźwięku.

Flagowy, najwyższej klasy model EAH-AZ80 jest dostępny w kolorze srebrnym oraz głębokiej czerni, a każdy z nich ma stylową, przetwarzaną obrotowo powierzchnię dotykową, która zapewnia lepsze wrażenia z użytkowania. Podstawka posiada wysokiej jakości aluminiowe wykończenie i wygrawerowane logo Technics. Kompaktowy i lekki, łatwy do przenoszenia, zaokrąglony kształt wygodnie mieści się w dłoni.

Zawartość opakowania słuchawek technics: EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2
Zawartość opakowania słuchawek technics: EAH-AZ80 i EAH-AZ60M2

Model EAH-AZ60M2 jest dostępny w kolorze czarnym, srebrnym i granatowym. Bardzo kompaktowa i przenośna podstawka posiada również wysokiej jakości wykończenie i wygrawerowane logo Technics, które składają się na jakość premium.

Ile kosztują nowe modele słuchawek od Technics?

Nie znamy jeszcze polskich cen dla tych słuchawek, ale w niemieckim Amazonie flagowy model premium EAH-AZ80 kosztuje 299 euro, czyli około 1360 zł (w zależności od kursu€). Z kolei za EAH-AZ60M2 trzeba zapłacić 229,99 euro (w przeliczeniu po obecnym kursie 1040 zł).

Oba modele dostępne są w sprzedaży od 18 maja 2023 r.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Technics