Doceniony na Berlinale serial „The Good Mothers” już w Disney+

Subskrybenci platformy Disney+ mogą od dziś oglądać nowy, włoski serial oryginalny „The Good Mothers”.

Serial „The Good Mothers” (Disney+, 2023)

Serial The Good Mothers to zainspirowana prawdziwą historią, poruszająca opowieść o kobietach, które miały odwagę rzucić wyzwanie mafii ‘Ndrangheta. Produkcję po raz pierwszy zaprezentowano podczas 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, gdzie zdobyła uznanie jury potwierdzone nagrodą Berlinale Series Award. Serial składa się z sześciu odcinków, które już są dostępne.

Sprawdx też: „Małe wielkie historie” już od 7 kwietnia na Disney+

Produkcja oparta jest na porywającej książce Alexa Perry’ego, zdobywcy nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. The Good Mothers to wielowątkowa opowieść, której bohaterkami są trzy kobiety: Denise (Gaia Girace) – córka Lei Garofalo (Micaela Ramazzotti), Maria Concetta Cacciola (Simona Distefano) i Giuseppina Pesce (Valentina Bellè), urodzone w jednej z najgroźniejszych rodzin włoskiej mafii. 

Bohaterki będą musiały wykazać się dużą odwagą, aby przeciwstawić się ‘Ndranghecie i zniszczyć ją od środka. Serial przybliża ich próby wyzwolenia się spod kontroli przestępców, współpracę z władzami i dążenie do zapewnienia swoim dzieciom nowej przyszłości. Na pomoc przyjdzie im nowo przybyła do Kalabrii prokurator – Anna Colace (Barbara Chichiarelli).

The Good Mothers został zaprezentowany przedpremierowo podczas tegorocznego Berlinale, na którym po raz pierwszy przyznawano nową nagrodę – Berlinale Series Award. Serial spotkał się z entuzjastycznym odbiorem jury, które postanowiło nagrodzić go właśnie w tej kategorii.

Producentami wykonawczymi są Juliette Howell, Tessa Ross i Harriet Spencer z House Productions („Sherwood”, „Osobliwość”) oraz Mario Gianani i Lorenzo Gangarossa z Wildside („Genialna Przyjaciółka”, „Anna”).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney Plus