Dyrektorem generalnym Twittera jest od dziś Elon Musk, który już pierwszego zwalnia najlepszych menedżerów firmy.
Ptak został uwolniony (oryg. the bird is freed)! Po wielu miesiącach przepychanek Elon Musk oficjalnie zakończył przejęcie Twittera, a jego pierwszym zadaniem było „sprzątanie domu”. Powtarzająca się historia o kupnie przez Muska platformy mediów społecznościowych w końcu się zakończyła, i wreszcie przejął kontrolę nad firmą – w ostatnich dniach października 2022 roku. Transakcja wisiała na włosku od miesięcy, w końcu zobowiązał się zapewnić 46,5 miliarda dolarów finansowania kapitałowego i dłużnego, pokrywającego cenę nabycia i koszty zamknięcia.
Sprawdź także: Jak Elon Musk zyskuje na Twitterze?
W środę Musk został zauważony na kampusie Twittera, rozmawiał z inżynierami i kadrą kierowniczą. Do czwartku sfinalizował umowę kupna platformy mediów społecznościowych.
Jednak przekazanie władzy nie było pokojowe. Według The New York Times, w czwartek zwolniono czterech dyrektorów, w tym byłego dyrektora generalnego Paraga Agrawala, byłego dyrektora finansowego Neda Segala, byłego dyrektora politycznego Vijaya Gadde’a i byłego doradcy generalnego Seana Edgetta.
Anonimowe źródło powiedziało dla The New York Times, że co najmniej jeden z dyrektorów został wyprowadzony z biura Twittera. Musk twierdził również, że znaczne zwolnienia mogą być konieczne, aby ograniczyć koszty operacyjne Twittera.
Miliarder planuje radykalnie zmienić sposób zarządzania Twitterem w imię wolności słowa. Zapowiedział, że cofnie permanentną blokadę konta byłego prezydenta Donalda J. Trumpa. Zasugerował również, że przekształci Twittera w „aplikację do wszystkiego”, która będzie się nazywać X.
Powiedział inwestorom, że Twitter osiągnie roczny przychód w wysokości 26,4 miliarda dolarów i będzie miał ponad 930 milionów użytkowników do 2028 roku. W 2021 r. Twitter miał roczny przychód nieco ponad 5 miliardów dolarów i około 200 milionów użytkowników.
W kwietniu Musk zaproponował zakup Twittera po 54,20 dolarów za akcję, czyli około 44 miliardy dolarów. Twitter zaakceptował umowę jeszcze w tym samym miesiącu. Jednak Musk zdecydował się wycofać z umowy, twierdząc, że Twitter kłamał na temat liczby fałszywych kont na platformie. W tym samym miesiącu Twitter pozwał Muska, próbując zmusić miliardera do nabycia platformy za pełną cenę – finał jest już znany – Musk zmienił zdanie.
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: The New York Times | Apple Insider