Ugreen zaprezentował ładowarki oparte o technologię GaN Tech

Ugreen wprowadził na rynek nową serię ładowarek Nexode opartych o technologię azotku galu (GaN Tech).

Ładowarka Ugreen 200 W

Seria obejmuje modele ładowarek o mocy 200 W, 100 W i 65 W, które zawierają nawet 6 gniazd typu C i A oraz wspierają wszystkie główne protokoły szybkiego ładowania. Imponująca jest zwłaszcza szybkość ładowania nowych ładowarek, która w przypadku iPhone’ów jest trzy razy większa niż podczas ładowania oryginalnymi ładowarkami od Apple. Zastosowanie technologii wykorzystującej azotek galu pozwala konstruować ładowarki o dużej mocy przy zachowaniu ich ergonomicznych wymiarów. Potrafią one bezpiecznie i szybko zasilić wszystkie urządzenia mobilne, w tym smartfony, a nawet laptopy. I takie właśnie ładowarki znajdziemy w nowej ofercie Ugreen.

Zobacz także: Przenośna lampa BETTORP z ładowarką indukcyjną dostępna w Ikei

Nawet 6 gniazd ładowania i moc 200 W

Najpotężniejszą ładowarką z serii jest model 200 W, który zawiera aż 4 gniazda typu C i 2 typu A, co umożliwia ładowanie 6 urządzeń jednocześnie z wykorzystaniem mocy 100W w gniazdach C1/C2. Ładowarka obsługuje większość protokołów szybkiego ładowania, jak Power Delivery 3.0, Quick Charge 4.0+/3.0, SCP, AFC, 5V/2,4A, Galaxy Super Fast Charging, czy adaptacyjne ładowanie PPS. Jest też kompatybilna z większością urządzeń, m.in. z MacBook Air M1, MacBook Pro M1, Huawei MateBook, iPad Air/Pro, Tab A8/S8; iPhone 13/13 Pro/13 Pro Max/12/12 Pro/SE 2022/2020, AirPods, Galaxy S22/S21/S20/A53, Redmi Note 10 i wieloma innymi. 

Jak zapewnia producent, wykorzystanie w ładowarce chipów GaN powoduje, że ładuje ona 3 razy szybciej niż standardowe ładowarki oferowane przez producentów urządzeń elektronicznych, nie nagrzewając się przy tym tak, jak zwykłe ładowarki. Przykładowo – iPhone’a można naładować do 60% w 30 minut, a całkowite naładowanie baterii MacBooka Pro 16″ 2021 zajmuje 1,5 godziny.

Zobacz prezentację wideo możliwości nowej ładowarki Ugreen Nexode 200 W:

Nexode 100 W i 65 W – wygoda z 4 gniazdami ładowania

Ładowarki Ugreen Nexode 100 W i 65 W różnią się od najpotężniejszego reprezentanta w serii mocą ładowania, a także liczbą gniazd ładowania, która wynosi 4 – w tym 3 gniazda typu C i 1 typu A. Model 100 W ma także specjalną wersję desktopową, która umożliwia podpięcie ładowarki długim kablem do gniazdka elektrycznego. Ze względu na większą moc, lepiej nadaje się do szybkiego ładowania większych urządzeń, jak np. laptopów, ale i model 65 W z powodzeniem poradzi sobie z tym zadaniem.

Zobacz krótką filmową prezentację modelu 100 W:

Godny podkreślenia jest też fakt, że wszystkie ładowarki z serii mają bardzo poręczne rozmiary, co sprawia, że można je wygodnie zapakować, wybierając się w podróż lub nosić ze sobą na co dzień w torebce czy plecaku. Nie są przy tym ciężkie, bo ważą zaledwie ok. 300 gramów.

Ładowarki z nowej serii Ugreen doskonale prezentują się też na biurku. Ich obudowa została pokryta antypoślizgową warstwą, aby zapobiec przesuwaniu się i upadkom, a nowoczesne podzespoły elektroniczne w czasie rzeczywistym dobierają parametry prądu odpowiednie dla konkretnego urządzenia, zabezpieczając je samym przed ewentualnym uszkodzeniem.

Dostępność i cena

Ładowarki Ugreen z serii Nexode można nabyć na Allegro. Cena modelu 200 W to 599 zł. Nieco mniej kosztuje model 100 W – 289 zł, a model 65W – 209 zł. Cena ta może okresowo się obniżyć w przypadku promocji, które producent dość często wprowadza w swoich sklepach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Ugreen