Przenośna lampa BETTORP z ładowarką indukcyjną dostępna w Ikei

W sklepie IKEA można kupić już nową przenośną lampę BETTORP z indukcyjną podstawką ładującą 5 W.

BETTORP - przenośna lampka LED z ładowarka indukcyjną Qi dla urządzeń mobilnych

Przenośna lampa LED z ładowarką bezprzewodowa trafiła także do polskiego sklepu IKEA. BETTORP, bo tak nazywa się to urządzenie, to dwa produkty w jednym – lampa LED i bezprzewodowa stacja ładująca. Można przyciemnić lampę i wygodnie przenosić ją tam, gdzie potrzebujemy oświetlenia. Lampa wyposażona jest w płytkę z 2 punktami do bezprzewodowego ładowania o mocy 5 W, ale sama działa na 4 osobno sprzedawanych akumulatorkach typu AA – 2450 mAh.

Za pomocą bezprzewodowej podstawki do ładowania można naładować zarówno lampę, jak i wszystkie smartfony i urządzenia z certyfikatem Qi. Podstawkę można wykorzystać do jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń zgodnych z Qi i lampy. Lampa ma przyciemniane ciepłe, białe światło o jasności do 150 lm w trzech trybach: silne, średnie i nastrojowe, którymi można sterować za pomocą przycisku na gadżecie. Temperatura barwowa to 2700 Kelwinów.

Podstawa lampy mierzy 27 x 8 cm i jest zasilana z sieci i podzielona jest na 3 obszary: dwie podkładki ładujące i trzecia przestrzeń do ustawienia lampki lub przechowywania małych przedmiotów, takich jak słuchawki lub biżuteria. Za pomocą podkładek ładujących można jednocześnie ładować dwa urządzenia zgodne z Qi z mocą do 5 W, takie jak iPhone 8 lub Samsung Galaxy S6 i nowsze modele. Diody LED obok każdego padu wskazują, czy gadżet się ładuje.

Zasilana bateryjnie lampa o wysokości 23 cm i średnicy klosza 13 cm, odłącza się od podstawy i dlatego jest przenośna. Jeśli korzystasz z akumulatorów, możesz ładować gadżet za pomocą bezprzewodowych podkładek ładujących. Oczywiście, jeśli do lampy włożymy zwykłe baterie AA (a nie akumulatorki), to podstawka ich nie naładuje. Oświetleniem steruje się za pomocą jedynego przycisku lampy, który pełni również funkcję włącznika zasilania.

BETORP IKEA - przenośna lampa LED i ładowarka bezprzewodowa w jednym
BETORP IKEA – przenośna lampa LED i ładowarka bezprzewodowa w jednym

IKEA twierdzi, że żarówka LED zużywa o 85% mniej energii i działa 20 razy dłużej niż tradycyjna żarówka. Firma sugeruje, że lampa wytrzyma 20 lat, jeśli będzie używana średnio przez 3 godziny dziennie. Można już teraz kupić lampę BETTORP z podstawką ładującą za 249 zł w stacjonarnym lub internetowym sklepie IKEA. Urządzenie sprzedawane jest w kolorze jasnoszaro-niebieskim i zawiera co najmniej 20 procent tworzywa ABS z recyklingu.

Do lampy można kupić w Ikei akumulatorki AA o nazwie LADDA, które kosztują 39,99 zł i można je ładować nawet do 500 razy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA | NotebookCheck