Kolejne telefony OPPO z aktualizacją do ColorOS 12

OPPO nie zapominało o posiadaczach starszych modeli, które otrzymują właśnie nową wersję oprogramowania ColorOS 12.

Logo ColorOS 12

Regularne aktualizacje oprogramowania wpływają na płynność działania oraz bezpieczeństwo urządzeń. OPPO rozpoczęło aktualizację kolejnych modeli, które otrzymają najnowszą wersję ColorOS. Akcja obejmie cały region CEE. W Polsce ColorOS 12 trafi na telefony z serii Reno: Reno6 Pro 5G, Reno6 5G, Reno5 5G, Reno5 Z 5G i Reno4 oraz modelu A54 5G. W zależności od ustawień systemowych ColorOS 12 zostanie zainstalowany automatycznie lub będzie trzeba to zrobić ręcznie: [ustawienia] – [aktualizacja oprogramowania]. Może również pojawić się specjalna ikona w prawym górnym rogu urządzenia. Po jej kliknięciu telefon rozpocznie aktualizację. 

Przeczytaj również: Kiedy Twój telefon OPPO otrzyma ColorOS 12

ColorOS 12 zapewni wysoką wydajność, płynność oraz zwiększoną ochronę prywatności. Użytkownicy skorzystają z kilku nowości. Dzięki funkcji Gestów w powietrzu, będą mogli odbierać i wyciszać połączenia telefoniczne oraz zarządzać aplikacjami za pomocą gestów dłoni, bez potrzeby dotykania ekranu. Funkcja Multiscreen Connect przyda się osobom, które równocześnie korzystają z komputera i telefonu podczas pracy. Dzięki niej, telefon zostanie zintegrowany z systemem komputerowym. Po połączeniu można z łatwością zarządzać plikami, powiadomieniami i innymi czynnościami między tymi dwoma urządzeniami. Funkcja Multiscreen Connect jest dostępna na komputerach z systemem Windows. 

Wysoki poziom bezpieczeństwa w systemie operacyjnym to obecnie podstawa. Oprócz już wcześniej dostępnych funkcji np. chroniących użytkowników przed przejęciem hasła, OPPO w systemie ColorOS 12 wprowadziło funkcję Ochrona przed podglądaniem powiadomień. Ma ona za zadanie ukrywać powiadomienia, gdy wykryje, że ktoś obcy spogląda na ekran telefonu. Ten bezpieczny interfejs uzyskał certyfikaty organizacji: ePrivacy, ISO i TrustArc – dotyczące protokołów zabezpieczenia danych.

W ColorOS 12 nie zapominano o graczach, którzy skorzystają z technologii HyperBoost. Dzięki funkcji AI Frame Rate Stabilizer, która monitoruje wydajność systemu i zmiany temperatury w czasie rzeczywistym, liczba klatek w grze jest zoptymalizowana, tak, by rozgrywka cały czas pozostała płynna. Natomiast Quick Startup, umożliwia działanie gier w tle, aby użytkownik mógł w każdym momencie ponownie rozpocząć rozgrywkę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OPPO Polska