OPPO pokazało dzisiaj serię OPPO Reno5, Band i Enco X

Polska premiera nowej serii smartfonów OPPO Reno5, opaski OPPO Band i słuchawek bezprzewodowych OPPO Enco X.

OPPO Reno5 premiera

Firma OPPO wprowadza na polski rynek najnowszą serię smartfonów Reno5, w ramach której dostępne będą trzy modele – Reno5 5G, Reno5 Lite i Reno5 Z. Urządzenia zostały wyposażone w zaawansowane funkcje wideo, takie jak nagrywanie z dwóch aparatów w tym samym czasie (Dual-View Video), czy opcje filmowania oparte na algorytmach sztucznej inteligencji (AI Highlight Video), co pozwala tworzyć użytkownikom unikalne i kreatywne materiały. Swoją premierę mają dzisiaj też opaska OPPO Band z funkcją stałego monitorowania nasycenia krwi tlenem oraz wysokiej klasy słuchawki TWS Enco X z aktywną redukcją szumów. Wybrane modele OPPO Reno5 będą dostępne w Polsce już od 23 marca 2021 r. Ponadto marka OPPO ogłosiła partnerstwo z Festiwalem Nowe Horyzonty.

Sfilmuj swoją historię z aparatem wspieranym przez sztuczną inteligencję

OPPO Reno5 5G został wyposażony w tylny poczwórny aparat 64 MP i przedni aparat 32 MP. Ich działanie wspiera OPPO Full Dimension Fusion (FDF), czyli system obrazowania stworzony z myślą o kadrach portretowych. Opiera się on na działaniu dwóch elementów. Pierwszy z nich, układ ulepszający jakość (Quality Enhancement Engine), pozwala nagrywać wyraźne wideo nawet w utrudnionych warunkach oświetleniowych czy podczas ruchu. Drugi układ, do wykrywania ujęć portretowych (Portrait Perception Engine), zapewnia z kolei naturalny efekt. Połączenie tych dwóch rozwiązań umożliwia uzyskanie wysokiej jakości filmów portretowych, które oddają wszystkie detale obrazu.

Korzystając z systemu FDF, użytkownicy OPPO Reno5 5G mogą wybrać opcję rozjaśniania filmów opartą na SI (AI Highlight Video). To pierwsza taka funkcja na rynku, która automatycznie wykrywa oświetlenie otoczenia w kadrze i odpowiednio poprawia jakość nagrania, stosując algorytmy do tworzenia filmów w trudnych warunkach oświetleniowych. W przypadku niedoświetlonego otoczenia algorytmy do tworzenia filmów w nocy (Ultra Night Video) automatycznie rozświetlą ujęcie. Z kolei jeśli system wykryje podświetlenie tła, algorytmy Live HDR pomogą zredukować prześwietlone obszary. Dzięki tym funkcjom nagrania są lepiej naświetlone i jaśniejsze, szumy zostają zredukowane, a filmowane barwy są wyraźne i naturalne.

Smartfon wyposażono także w funkcje kreatywnego filmowania. Dual-View Video pozwala nagrywać, korzystając jednocześnie z aparatu głównego i selfie. Możliwość filmowania z dwóch perspektyw płynnie łączy utrwalane obiekty lub scenerie z ujęciem autoportretu, umieszczając oba obrazy w jednym kadrze, co może sprawdzić się m.in. w przypadku vlogów, czy generalnie treści do mediów społecznościowych. Rozwiązanie umożliwia połączenie obrazu z obu źródeł na trzy sposoby: poprzez podzielenie ekranu na pół (pionowo i poziomo), umieszczenie na głównym obrazie mniejszego koła, w którym znajduje się np. komentująca film osoba, albo zamieszczenie kwadratu działającego na tej samej zasadzie.

Model Reno5 5G jest wyposażony również w wiele sztandarowych funkcji znanych użytkownikom serii Reno, takich jak jeszcze ulepszona funkcja Ultrastabilizacji Video – czyli technologię stabilizacji obrazu, która pozwala na tworzenie filmów w wysokiej jakości także w ruchu.

Dzięki algorytmowi OPPO Image-clear Engine smartfon OPPO Reno5 5G oferuje zupełnie nowe możliwości w obszarze fotografii. Optymalizacja na poziomie systemu pozwala użytkownikom tworzyć wyraźne ujęcia poruszających się obiektów. Smartfon obsługuje także funkcję Upiększania scenerii AI, zapewniając optymalne ustawienia barw, nasycenia i jasności w 22 różnych typach ujęć, m.in. podczas fotografowania naszych pupili, tekstu, sztucznych ogni, czy wschodów i zachodów słońca. Dodatkowo, dzięki zdjęciom Ultra-clear 108 MP Image, Reno5 5G stworzy niezwykle wyraźne obrazy w świetle dziennym, a funkcja Portretu neonowego umożliwi wykonanie dobrze prezentujących się fotografii nawet po zmroku.

Moc bez ograniczeń dzięki technologii 65W SuperVOOC 2.0 i łączności 5G

Do modelu OPPO Reno5 5G producent wprowadził autorską technologię szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0. Za jej sprawą wystarczy jedynie 35 minut, żeby baterię Reno5 5G naładować od 0 do 100%. Z kolei pojemna bateria 4300 mAh[i] zapewnia działanie przez cały dzień przy nawet najbardziej obciążających zadaniach.Reno5 korzysta z dwóch ogniw połączonych szeregowo, z których każde ma pojemność 2150 mAh. Razem ładują telefon do maksymalnego poziomu 4300 mAh.

Oppo Reno5 5G

Telefon dysponuje 8 GB RAM i pozwala na przechowanie 128 GB plików i aplikacji. Procesor Qualcomm Snapdragon 765G, stworzony w 7-nanometrowym procesie technologicznym, obsługuje łączność z siecią 5G i gwarantuje szybkość działania oraz oszczędność energii.

Mimo wielu zaawansowanych technologii, które umieszczono w nowym modelu, sylwetka OPPO Reno5 5G pozostaje smukła, a urządzenie pewnie leży w dłoni. Telefon waży 172 gramy i ma 7,9 mm grubości. Dzięki zastosowaniu rozwiązania COF (Chip On Flex) twórcom udało się zmniejszyć dolną krawędź ekranu do zaledwie 3,98 mm, czyli o 28% w porównaniu z modelem Reno4. W rezultacie stworzono wyświetlacz, który zajmuje niemal całą przednią część smartfona, a stosunek wielkości ekranu do całego urządzenia wynosi 91,7% (w modelu Reno4 było to 90,7%). Dodatkowo funkcja odblokowania telefonu za pomocą odcisku palca umieszczona jest tuż pod wyświetlaczem, żeby umożliwić łatwy dostęp i zabezpieczyć przechowywane w urządzeniu dane.

W Reno5 5G znajduje się 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FHD+ (2400 x 1080), z częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz, które gwarantują wysoką jakość obrazu. Smartfon uzyskał certyfikację Netflix HD i Amazon Prime Video HD, co pozwala oglądać filmy w najlepszej jakości. Ponadto ekran generuje niewielką ilość światła niebieskiego i został opracowany z myślą o ochronie wzroku użytkownika nawet podczas długotrwałego korzystania. Te właściwości zostały poddane gruntownym testom, zweryfikowane i zatwierdzone przez instytut SGS.

ColorOS 11.1 na najnowszym Androidzie 11

Model Reno5 5G wyposażono w najnowszy, jeszcze bardziej intuicyjny system operacyjny ColorOS 11.1 od OPPO, który zachowuje wszystkie najpopularniejsze funkcje Androida 11, gwarantując przy tym możliwości indywidualnego dostosowania interfejsu użytkownika, większą wydajność, płynność działania i ulepszone funkcje prywatności.

Dostosowując smartfon do własnych potrzeb, użytkownicy mogą sami zaprojektować funkcje inteligentnego, zawsze uruchomionego ekranu (Always-On-Display), a także dostosować Tryb Ciemny do warunków otoczenia, zmieniając na przykład natężenie jasności. Inne ciekawe opcje to m.in. Flexdrop, czyli pływające okna ułatwiające wielozadaniowość czy opcja błyskawicznego tłumaczenia Three-Finger Translate – przeciągając 3 palcami po ekranie użytkownik robi screenshot i pojawia m.in. opcja do tłumaczenia tekstu zasilana przez Google Lens. Dzięki funkcji Prywatnego systemu można na smartfonie stworzyć kilka kont z oddzielnym dostępem do aplikacji i danych, aby móc udostępnić urządzenia innym użytkownikom. Wysoki poziom zabezpieczenia treści przechowywanych na OPPO Reno5 5G potwierdzają testy i certyfikacje niezależnych organizacji, w tym ISO, ePrivacy czy TrustArc.

Seria OPPO Reno5

W serii OPPO Reno5 znajdują się także modele Reno5 Lite i Reno5 Z 5G, wyposażone w szeroką gamą funkcji dla twórców wideo.

Oppo Reno5 Z

OPPO Reno5 Lite to następca popularnego modelu Reno4 Lite, a Reno5 Z 5G – oczywiście modelu Reno4 Z 5G. Oba urządzenia wyposażono w poczwórny tylny aparat 48 MP z osobnymi modułami szerokokątnymi, makro i do portretów, z kolei obiektywy przednie to odpowiednio: 32 MP i 16 MP. Oba modele obsługują udoskonalone funkcje nagrywania portretowego, takie jak AI Color Portrait Video czy Portret neonowy, a także filtry koloru, pozwalające na pozostawienie w nagraniu tylko jednej barwy (czerwonej, zielonej lub błękitnej) w celu uzyskania ciekawego efektu artystycznego. W Reno5 Lite oraz w Reno5 Z 5G użytkownicy mogą korzystać również z funkcji filmowania z dwóch aparatów, będącej wyróżnikiem dla serii Reno5. Ekrany to, jak zwykle w OPPO, AMOLED-y o świetnym odwzorowaniu kolorów i bardzo dobrej jasności, gwarantującej komfortową obsługę nawet w pełnym słońcu.

Zarówno w Reno5 Lite, jak i Reno5 Z 5G, zastosowano Szybkie Ładowanie VOOC 4.0 o mocy 30 W i baterię o pojemności 4310 mAh. Dzięki temu wystarczy podładować telefon przez 5 min., żeby dla przykładu przez blisko ponad 2 godziny oglądać filmy w internecie.

Oppo Reno 5 Lite

Specyfikację uzupełniają pamięci RAM i ROM: odpowiednio 8 + 128 GB. Procesory zastosowane w urządzeniach to wydajne i dobrze zoptymalizowane jednostki: MediaTek Helio P95 w modelu OPPO Reno5 Lite i MediaTek Dimensity 800U 5G w modelu OPPO Reno5 Z 5G.

Słuchawki OPPO Enco X

Na polski rynek trafią również OPPO Enco X, czyli bezprzewodowe słuchawki z segmentu premium z aktywną redukcją szumów. Stworzone we współpracy z Dynaudio – uznanym na świecie liderem branży audio – urządzenie pracuje w oparciu o innowacyjny system dynamicznego wzmocnienia DEEB 3.0 od OPPO i obsługuje kodek LHDC, zapewniając najwyższą jakość dźwięku. Słuchawki umożliwiają słuchanie muzyki nawet przez 25 godzin (korzystając z etui ładującego).

Słuchawki OPPO Enco X wykorzystują technologię Bluetooth 5.2, która zapewnia płynne połączenie. Są one wyposażone w wysokiej klasy aktywny układ redukcji szumów. Użytkownik może wybrać pomiędzy 4-stopniowym trybem tłumienia hałasów z otoczenia. Każdy z nich jest optymalnie dopasowany do konkretnych sytuacji – na zewnątrz, w pomieszczeniach, w domu lub w podróży.

Oppo Enco X

OPPO Enco X zostały wyposażone w magnetycznie zbalansowany sterownik membranowy wysokiej częstotliwości i trójwarstwowy kompozytowy sterownik dynamiczny średniej i niskiej częstotliwości. To gwarantuje naturalne i płynne łączenie tonów średnich, wysokich i niskich oraz pozwala uzyskać ogólną jakość dźwięku, który zachwyca naturalną barwą i szerokim spektrum. Dzięki temu użytkownicy mogą usłyszeć różne poziomy dźwięku i słuchać wszystkich detali perkusyjnych, muzyki i wokali.

Dodatkowo, dzięki zasięgowi do 10 metrów, użytkownik może słuchać muzyki lub odbierać połączenia telefoniczne, nawet jeśli nie znajduje się w pobliżu swojego smartfona.

Opaska sportowa OPPO Band

W sprzedaży pojawi się wkrótce także OPPO Band, nowy produkt IoT w portfolio producenta. Urządzenie zostało wyposażone w 1,1-calowy kolorowy wyświetlacz AMOLED, dzięki któremu obraz pozostaje zawsze czytelny, a barwy żywe.

Opaska zapewnia 12 trybów treningowych, takich jak m.in. bieg, marsz, jazda na rowerze, pływanie, badminton, krykiet czy joga. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w funkcję stałego monitorowania natlenienia krwi, która co minutę dokonuje pomiaru także podczas snu – opaska posiada funkcję monitoringu nocnego odpoczynku. OPPO Band zapisuje wszystkie treningi w aplikacji HeyTap Health, dzięki czemu użytkownik może sprawdzać swoje postępy i motywować się do dalszych ćwiczeń.

Oppo Band

OPPO Band stanowi również uzupełnienie smartfona – za pomocą opaski użytkownik może odbierać wiadomości i powiadomienia o połączeniach przychodzących, sterować odtwarzaniem muzyki, a nawet odszukać swój telefon. Opaska ma wydajny, energooszczędny procesor oraz pojemną baterię o mocy 100 mAh, którą można naładować w ciągu zaledwie 1,5 godziny. Najnowsza opaska OPPO wytrzymuje nawet do 12 dni na jednym ładowaniu baterii. ATM5 sprawia, że nie trzeba się również bać wejść z nią do wody nawet do głębokości 50 m.

Niecodzienna premiera oraz partnerstwo z festiwalem Nowe Horyzonty

Premiera nowej serii odbyła się online i miała formę videobloga prowadzonego przez Michała Wilczewskiego (Wujaszka Liestyle). Jego goście pokazywali, jak można wykorzystać funkcje wideo w smartfonach najnowszej serii np. do tworzenia materiałów na social media. W projekcie wzięli udział m.in. ambasador marki OPPO Marcin Prokop oraz jedna z najpopularniejszych w Polsce TikTokerek, Kinga Sawczuk. Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj, a cały materiał z premiery jest dostępny tutaj. Hasłem przewodnim kampanii serii OPPO Reno5 jest “Film Your Story” i podczas prezentacji OPPO zapowiedziało również partnerstwo z Festiwalem Nowe Horyzonty, w ramach którego, m.in., marki zorganizują wspólny konkurs na krótki film wideo. Zwycięska praca będzie wyświetlona podczas pokazu galowego w czasie festiwalu. Więcej informacji na temat współpracy oraz zakresu działań można znaleźć tutaj.

Dostępność w POlsce

  • Smartfony OPPO Reno5 5G i Reno5 Lite będą dostępne w Polsce od 23 marca 2021 r. w ofercie operatorskiej i w partnerskich sieciach retail.
  • Model Reno5 5G będzie można kupić w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i czarnej, w sugerowanej cenie detalicznej 1999 zł, a w ofercie specjalnej obowiązującej od 23.03 do 05.04.2021 r. za 1 zł można dobrać do niego słuchawki OPPO Enco W31.
  • OPPO Reno5 Liteoferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i fioletowo-niebieskim, w cenie 1599 zł. W specjalnej ofercie na start będzie dostępny z inteligentną opaską OPPO Band za 1 zł. Oferty specjalne obowiązują do wyczerpania zapasów.
  • Natomiast OPPO Reno5 Z pojawi się w sklepach nieco później, w wersji czarnej i fioletowo-niebieskiej, w cenie 1799 zł.

Z kolei słuchawki bezprzewodowe OPPO Enco X będą dostępne w kolorze białym. Ich sugerowana cena detaliczna wynosi 799 zł. OPPO Band ( w wersji czarnej, sport) kosztować będzie zaś 199 zł. Oba produkty już od 23 marca będą dostępne w strefie marki na Allegro oraz w ofercie partnerów detalicznych.

Premierowe produkty znajdą się ponadto w ofercie operatorów. W przypadku Play, od 29 marca, smartfon OPPO Reno5 5G w komplecie ze słuchawkami OPPO Enco W11 będzie można nabyć w abonamencie L, płacąc łącznie 145 zł miesięcznie. Zestaw OPPO Reno5 Lite z OPPO Band będzie dostępny z kolei w taryfie M, przy dopłacie 50 zł do miesięcznego rachunku. Dodatkowo od 24 marca w pakiecie z dowolną ofertą abonamentową Reno5 5G ze słuchawkami Enco W31 kupią też klienci T-Mobile. Oba telefony wkrótce pojawią się także w ofercie Orange.

źródło: OPPO Polska