Sony potwierdza PlayStation VR2 i grę Horizon

Sony potwierdziło, że kolejny zestaw słuchawkowy VR będzie nosił nazwę PlayStation VR2. Na platformę pojawia się również nowa gra „Horizon”.

Sony potwierdziło nazwę swojego kolejnego zestawu VR: nic dziwnego, że będzie się nazywał PlayStation VR2. Prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment Jim Ryan ogłosił tę nazwę w ramach prezentacji Sony CES 2022, w stylu przypominającym to co zrobiono dwa lata temu, kiedy logo PS5 zostało po raz pierwszy ujawnione na scenie w Vegas pośród wielu fanfar. (Wyglądało to jak logo PS3 i PS4, ale z 5.).

Firma wciąż nie pokazała, jak będzie wyglądał sam zestaw słuchawkowy, ale wiemy już sporo o jego specyfikacji technicznej. PS VR2 będzie oczywiście współpracować z PS5, a Sony szczegółowo opisało również kontrolery – teraz oficjalnie nazywane kontrolerami Sense – które wyjdą już w marcu.

Zestaw słuchawkowy obsługuje dotykowe sprzężenie zwrotne, śledzenie gałek ocznych, 4K HDR, częstotliwość odświeżania 90/120 Hz, preferowane renderowanie i pole widzenia 110 stopni, oraz łączy się z PS5 za pomocą jednego kabla USB-C.

Ryan ogłosił także pierwszy duży nowy ekskluzywny tytuł na PSVR2: Horizon Call of the Mountain. Będzie on jednym z ważnych wydań Sony na 2022 rok, chociaż nie ma jeszcze wskazania daty premiery ani gry, ani zestawu słuchawkowego. Poniżej możecie obejrzeć krótki zwiastun.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Sony