JioPhone Next od Google i Reliance trafi do sprzedaży 4 listopada

Niedrogi smartfon JioPhone Next, działający pod zoptymalizowaną wersją Androida – Pragati OS, ułatwi milionom ludzi w Indiach połączyć się z sieci.

JioPhone Next

W 2016 roku Reliance Jio doprowadziło do rewolucji 4G w Indiach, uruchamiając swoją przystępną cenowo sieć 4G z najniższymi cenami danych mobilnych na świecie. Do 2020 roku Google zainwestowało 4,5 miliarda dolarów w Jio Platforms i postanowiło współpracować z operatorem, aby udostępnić internet milionom użytkowników z Indii, którzy nadal korzystali z telefonu z funkcją 2G. Po niewielkim opóźnieniu spowodowanym brakiem półprzewodników, Reliance i Google w końcu ogłosiły JioPhone Next z dostosowaną do potrzeb lokalnych wersją Androida.

Specyfikacja techniczna JioPhone Next jest tak „lekka”, jak to tylko możliwe. Smartfon posiada 5,45-calowy panel LCD HD+ chroniony szkłem Gorilla Glass 3, czterordzeniowy chipset Snapdragon 215, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci masowej oraz gniazdo kart microSD i baterię o pojemności 3500 mAh.

Aparat 13 MP powinien być w stanie robić przyzwoite zdjęcia z obsługą HDR, w trybie nocnym i trybie portretowym. Z przodu znajduje się aparat 8 MP do robienia selfie. Co ciekawe, obiektywy Snapchat specyficzne dla Indii zostały zintegrowane z aplikacją Camera Go JioPhone Next.

Specyfikacja techniczna JioPhone Next

procesor8-rdzeniowy Snapdragon 215
RAM2 GB
pamięć32 GB z gniazdem na dodatkową pamięć microSD
wyświetlacz5,45-calowy panel LCD HD+, szkło Gorilla 3
bateria35000 mAh
przedni aparat8 MP
tylny aparat13 MP
łącznośćDual-SIM 4G, VoLTE, Wi-Fi, Bluetooth 4.1
system operacyjnyPragati OS (na bazie Androida)
portymicroUSB, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
cena6.499 rupii (88 USD) jednorazowo
1.999 rupii (28 USD) + 300 rupii (4 USD) w miesięcznych ratach przez 2 lata

Ten „pierwszy w swoim rodzaju” smartfon obsługuje zoptymalizowaną wersję Androida o nazwie Pragati OS, który został zaprojektowany do pracy sprzęcie z niską specyfikacją. JioPhone Next, zapewnia dobre wrażenia użytkownika i zapewnia dostęp do milionów aplikacji za pośrednictwem sklepu Google Play. System operacyjny obsługuje aktualizacje zabezpieczeń Androida i Play Protect, a Google planuje również wprowadzać regularne aktualizacje funkcji, aby dodawać nowe możliwości. Niektóre inne dostosowane funkcje Pragati OS obejmują tłumaczenie tekstu na ekranie z obsługą czytania na głos i udostępnianie w pobliżu, umożliwiające szybkie i łatwe udostępnianie plików.

Najważniejszą zaletą JioPhone Next jest, jak można się spodziewać, jego cena. Będzie on dostępny za początkową zaliczkę wynoszącą zaledwie 1999 rupii (ok. 111 zł), a pozostała kwota jest płatna w miesięcznych ratach już od 300 rupii (ok. 16 zł) w ciągu 18 lub 24 miesięcy. W zależności od wybranego planu, co miesiąc użytkownicy otrzymają również określony pakiet danych 4G i minut na rozmowy.

Istnieje również możliwość jednorazowej opłaty manipulacyjnej za smartfona w wysokości 501 rupii (ok. 27 zł) w przypadku zakupu telefonu przez EMI. Bezpośredni zakup JioPhone Next wyceniany jest na 6499 rupii (ok. 346 zł). Telefon będzie dostępny w sklepach Reliance Retail i Jio od 4 listopada 2021 roku.

Podczas gdy JioPhone Next może brzmieć przystępnie z ceną detaliczną ok. 346 zł, w Indiach dostępne są znacznie lepsze oferty od Xiaomi i Realme za wiele więcej, które oferują znacznie lepszą wartość. To właśnie wysokość miesięcznej raty za urządzenie z dołączonymi 4G i minutami na rozmowy sprawiają, że jest to przystępna cenowo i wyjątkowa propozycja dla każdego.

Cennik JioPhone Next w Indiach
Cennik JioPhone Next w Indiach

źródło: Jio | Android Central