„Ninja z Sadu” będzie zachęcać dzieci do jedzenia jabłek!

Gra mobilna „Ninja z Sadu”, przygotowana przez Stowarzyszenie Sady Grójeckie będzie miedzy innymi popularyzować jedzenie jabłek przez najmłodszych.

Ninja z Sadu - gra mobilna

Popularność gier na urządzenia mobilne nie uszła uwadze polskich sadowników. W sklepie Google Play dostępna jest gra „Ninja z sadu”, która powstała w ramach projektu #wybieramPOLSKIEjabłka finansowanego ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Zdrowe nawyki żywieniowe powinny być kształtowane już od najmłodszych latmówi Magdalena Wrotek-Figarska dyrektor generalna Stowarzyszenia Sady Grójeckie Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie tylko dzieci trudno jest zainteresować rolą owoców w diecie. Według dostępnych danych zjadamy tylko 7 jabłek miesięcznie, mimo że, wciąż są najpopularniejszymi owocami w Polsce. To zdecydowanie za mało, a zdrowa dieta jest przecież podstawą zachowania zdrowia i zwiększenia naszej odporności Dzięki grze Ninja z Sadu chcemy w bardzo prosty sposób przekazać ciekawostki i nieoczywiste informacje na temat jabłek, które mamy nadzieję zainteresują najmłodszych.

Gracze znajdą wiele nieoczywistych ciekawostek, którymi będą mogli zaskoczyć przyjaciół i rodziców, np.: ile ważyło najcięższe jabłko na świecie?, ile odmian jabłoni mamy w Polsce?, jaki był najdroższy prezent walentynkowy związany z jabłkami?  Czy też ile boisk piłkarskich zajęłyby wszystkie polskie sady?

Jabłko – zwyczajny niezwyczajny owoc. Jedno polskie jabłko to nie tylko prawdziwa bomba witaminowa, ale też niezliczone możliwości kulinarne. Jabłko to jeden z niewielu owoców, które z powodzeniem można przygotowywać zarówno na słodko, jak i wytrawnie. Dzięki grze Ninja z Sadu Twoje dziecko dowie się jak ważne są jabłka w codziennej diecie, a Tobie będzie łatwiej zachęcić je do stosowania się do zdrowych nawyków żywieniowych.

Chcemy postawić na dobrą zabawę, a przy okazji przemycić trochę wiedzydodaje Wrotek-FigarskaW przyszłości planujemy uruchomienie serii dodatkowych aktywności związanych z grą opartych o konkursy dotyczące wiedzy o jabłkach, które sprawią, że proste przecinanie jabłek przybierze zupełnie nowy wymiar. Oczywiście do grania zachęcamy również rodziców, dzięki czemu będą mogli odpowiedzieć na trudne pytania swoich pociech, a może okaże się to również dobrym sposobem na przemycenie większej ilości owoców do codziennej diety.

Gra jest bezpłatna i można znaleźć ją znaleźć w sklepie Google Play na urządzenia z Androidem:

źródło: Stowarzyszenie Sady Grójeckie