„Watch With Friends” teraz także na Apple TV

Aplikacja „Watch With Friends” przenosi zdalne imprezy, polegające na oglądaniu filmów i seriali ze znajomymi w serwisie Netflix, na urządzenia Apple TV i Roku.

Watch With Friends (aplikacja)

Z powodu trwającej pandemii większość ludzi wciąż woli oglądać filmy w domach, niż iść do kina. Usługi VOD, takie jak na przykład Netflix sporo zyskały podczas tego okresu, a zdalne imprezy polegające na wspólnym oglądaniu filmów i seriali ze znajomymi – każdy w swoim domu – stały się normalnością. Ale prawie wszystkie z dostępnych usług synchronizacji streamingu wideo działają tylko na komputerach lub urządzeniach mobilnych – jest to niekoniecznie najbardziej satysfakcjonujący sposób oglądania filmu.

Ale nowa aplikacja o nazwie Watch With Friends ( z ang. oglądaj ze znajomymi) opracowana przez Caavo (firmę stojącą za wysokiej klasy uniwersalnym pilotem Caavo Control Center) obiecuje zapewnić takie same wrażenia na urządzeniach Roku i Apple TV.

Aplikacja Watch With Friends jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android i jako rozszerzenie przeglądarki internetowej Chrome. Służy do tworzenia grupy dla osób, które chcą wspólnie oglądać cokolwiek z Netfliksa – działa po wklejeniu bezpośredniego linku do serialu lub filmu z serwisu Netflix. Zaproszeni goście mogą podobnie korzystać z aplikacji, aby dołączyć do imprezy, po czym apka Watch With Friends automatycznie zidentyfikuje Twoje Roku lub Apple TV, aby odtworzyć materiał na urządzeniu.

Dodatkowo Watch With Friends ma wbudowany czat w aplikacji mobilnej, dzięki czemu można rozmawiać i komentować film lub serial podczas zdalnego oglądania ze znajomymi lub członkami rodziny.

Watch With Friends - aplikacja

Członkowie grupy muszą jednak spełnić warunków:

  • każdy gość musi mieć własne konto Netflix,
  • użytkownicy Apple TV muszą zainstalować aplikację towarzyszącą Caavo (dostępna w amerykańskim App Storze dla Apple TV), aby wszystko zsynchronizować (chociaż nie musisz być właścicielem pilota Caavo, aby korzystać z Watch With Friends).

Aplikacja obecnie działa tylko z serwisem Netflix, chociaż Caavo zapowiedziało, że wkrótce zamierzają rozszerzyć swoją ofertę na inne usługi streamingowe.

Aplikacja mobilna Watch With Friends  – do wspólnego, zdalnego oglądania Netfliksa ze znajomymi
Aplikacja mobilna Watch With Friends – do wspólnego, zdalnego oglądania Netfliksa ze znajomymi

Jeśli szukasz sposobu na rozszerzenie swoich teleimprez na telewizorze,to Watch With Friends wydaje się dobrą (i jak na razie jedyną) opcją w mieście.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: The Verge