Samsung pokaże Galaxy Note 20 już 5 sierpnia?

Firma Samsung zaprasza na specjalne wydarzenie Galaxy Unpacked, które odbędzie się 5 sierpnia 2020 roku. Spodziewamy się, że zobaczymy wtedy owego Galaxy Note 20 i Galaxy Fold 2.

Samsung Unpacked (5 sierpnia 2020)

Samsung ogłosił dzisiaj, że kolejne wydarzenie Galaxy Unpacked odbędzie się w środę 5 sierpnia 2020 roku o godz. 16:00 czasu polskiego (10.00 ET). Oczekuje się, że firma ujawni swoją nową linię urządzeń Galaxy Note 20, a także następcę pierwszego składanego urządzenia Galaxy Fold. Teaser Samsunga jest dość tajemniczy, nawet jak na standardy zaproszeń technicznych, chociaż miedziana plama pasuje do wyciekających zdjęć Galaxy Note 20 Ultra – podobno flagowego zestawu – który przypadkowo zostały opublikowane na rosyjskiej stronie Samsunga na początku lipca.

W tym roku jest nietypowo mało pogłosek na temat tego, czego można się spodziewać, a pozostał już tylko niecały miesiąc do wydarzenia. To co mogliśmy nieoficjalnie usłyszeć do tej na temat nowego flagowca to prawdopodobnie potrójna tylna kamera, w tym obiektyw w stylu peryskopu, a także czwarty czujnik, który wydaje się być czujnikiem 3D ToF lub laserowym autofokusem.

Można spodziewać się, że zobaczymy również zwykły wzrost w specyfikacjach: Snapdragon 865 Qualcomm – a może nawet Snapdragon 865 Plus – który, podobnie jak linia S20 na początku tego roku, sprawi, że 5G będzie domyślnym dodatkiem do nowych Note’ów, a także wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 120 Hz. I oczywiście Note 20 będzie miał S-Pen.
Samsung może też wydać co najmniej dwa modele Galaxy Note 20 – mniejszy Galaxy Note 20 i większy Note 20 Ultra, choć na razie brak jakichkolwiek szczegółów na temat różnic (oprócz wielkości).

Mówi się, że kontynuacja Galaxy Fold – podobno nazwana Galaxy Z Fold 2, dołączy do marki Galaxy Z Flip z początku roku. Doniesienia wskazują, że składak będzie miał większy wewnętrzny 7,7-calowy wyświetlacz. Oczekuje się również, że specyfikacje również się poprawią, chociaż nie ma jeszcze żadnych szczegółów.

Na koniec wydarzenia może zostać zapowiedziany Galaxy Z Flip 5G, który został już ujawniony dzięki chińskiemu centrum certyfikacji TENAA. To urządzenie podobno będzie wyposażone w procesor Snapdragon 865 Plus i niewiele mniejsza baterię w porównaniu do wcześniejszej wersji LTE.

Jak i gdzie oglądać Samsung Unpacked 5 sierpnia 2020 roku?

Wydarzenie będzie można oglądać na żywo w internecie na oficjalnej stronie firmy oraz na kanale YouTube.

źródło: Samsung Global