TOP 10 najpopularniejszych smartfonów na świecie w 1Q 2020 roku

Sprawdź ranking najczęściej kupowanych modeli smartfonów na świecie w pierwszym kwartale 2020 roku – dominują 3 marki: Apple, Xiaomi i Samsung!

TOP 10 najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie w 1Q 2020 roku

Firma analityczna Canalys opublikowała listę 10 najpopularniejszych smartfonów, które najlepiej sprzedawały się w pierwszym kwartale 2020 roku. W pierwszej dziesiątce znalazły się modele telefonów trzech gigantów technologicznych: iPhone’y 11 od Apple’a, modele Redmi od Xiaomi oraz modele Galaxy od Samunga. Choć lista producentów nie powinna nikogo zaskoczyć, dane wyraźnie pokazują, kto obecnie rządzi w tym segmencie branży mobilnej.

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się podstawowy model iPhone’a 11 firmy Apple z 2019 roku, który z liczbą około 18 mln sprzedanych sztuk pozostawił konkurencje daleko w tyle. W zestawieniu nie pojawił się jeszcze iPhone SE2, który zadebiutował w połowie kwietnia tego roku, ale w danych za 2 kwartał można spodziewać się, że najprawdopodobniej zajmie najwyższą pozycję w tym wyścigu. Jego stosunkowo niska cena i dobre parametry na pewno skuszą wielu użytkowników na całym świecie.

Drugie miejsce należy do Redmi Note 8T firmy Xiaomi (sprzedawany w niektórych krajach jako Remi Note 8), którego sprzedaż na świecie oscylowała w okolicach 9 mln sztuk. Jest to budżetowy model, który posiada wszelkie niezbędne funkcje w niezwykle przystępnej cenie ok. 700 zł.

Czołówkę zamyka Samsung Galaxy A51, który na trzecim miejscu znalazł się dzięki sprzedanym ponad 6 mln sztuk smartfonów. Choć jest to średniak i nie zbiera pochlebnych recenzji to ciekawe jest to, że przy cenie niaml 1500 zł sprzedał się tak dobrze!

Sprawdź, jak zmieniły się statystyki sprzedaży w porówananiu z zeszłym rokiem:

Pełna lista 10 najpopularniejszych smartfonów pod względem sprzedaży (1Q 2020):

  1. iPhone 11 (Apple)
  2. Remi Note 8T/8 (Xiaomi)
  3. Galaxy A51 (Samsung)
  4. Galaxy A10s (Samsung)
  5. Redmi Note 8 Pro (Xiaomi)
  6. iPhone 11 Pro Max (Apple)
  7. Galaxy A20s (Samsung)
  8. Galaxy A01 (Samsung)
  9. Redmi 8A (Xiaomi)
  10. iPhone 11 Pro (Apple)

Warto zauważyć, że wszystkie modele iPhone’a, które znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu stanowiły w sumie 10% całej sprzedaży smartfonów w pierwszym kwartale tego roku.

źródło: Canalys (1Q 2020)