Czy praca zdalna w domu jest przywilejem?

Praca w domu (WFH) stała się tak samo symbolem globalnej pandemii koronawirusa, jak papier toaletowy i dla mieszkańców USA jest czymś luksusowym.

Wykres: Czy praca zdalna z domu jest przywilejem? (USA, marzec 2020)
Czy praca zdalna z domu jest przywilejem? (USA, marzec 2020)

Ostatnie badanie przeprowadzone przez firmę Redfin ujawnia, że ​​dla wielu Amerykanów praca w domu (WFH, z ang. Work from Home) jest przywilejem, a nie tylko konsekwencją trwającego kryzysu.

Ankieta przeprowadzona w marcu 2020 roku wykazała, że ​​wśród klientów firmy co najmniej 45 proc. osób z rocznym dochodem gospodarstwa domowego przekraczającym 200 000 USD stwierdziło, że z powodu wybuchu choroby pracowało więcej z domu.

To samo dotyczy 21 proc. respondentów zarabiających od 100 000 do 200 000 USD na gospodarstwo domowe. Tylko 13 proc. osób o rocznym dochodzie poniżej 100 000 USD stwierdziło, że pracowało więcej w domu z powodu koronawirusa.

Sprawdź również:

Gdzie w Europie popularna jest praca zdalna z domu?

Badanie wykazało również, że wiek nie jest tak decydującym czynnikiem w przypadku WFH z powodu koronawirusa. Millenialsi są nieco bardziej skłonni do częstszej pracy zdalnej (27 proc.), ale Boomersi (22 proc.) i Generacja X (23 proc.) wcale nie odbiegają od preferencji najmłodszego pokolenia pracujących.

źródło: Statista – Is Working From Home a Privilege?