Najpopularniejsze filmy i teledyski na YouTube PL w 2019 roku!

Jak co roku Google udostępniło podsumowanie roku YouTube Rewind, czyli zestawienie najpopularniejszych wideo oraz teledysków, które najchętniej oglądaliśmy w Polsce na platformie w 2019 roku.

W tegorocznym zestawieniu znalazły się produkcje rozrywkowe, ale doceniliśmy również filmy poruszające ważne społeczne tematy. Najpopularniejszym wideo tego roku okazał się film Tomasza i Marka Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, który wywołał burzliwą dyskusję jeszcze przed swoją premierą. Obecnie ma on ponad 23 miliony wyświetleń.

Zauważyliśmy również twórczość Daniela Rusina, który na swoim kanale Reżyser Życia zwraca uwagę na wiele problemów społecznych. Film, który przyciągnął Waszą uwagę i który znalazł się na 6. miejscu to NASTOLATKA W CIĄŻY/Teen pregnancy.

Listę 10 najpopularniejszych wideo na YouTube zamyka reportaż Bartka Czukiewskiego z kanału Bez Planu – Dzielnica prostytucji w Bogocie – Kolumbia, w którym podróżnik, z pomocą polskiej wolontariuszki Ani, pokazuje Wam jedne z najniebezpieczniejszych miejsc południowoamerykańskiej stolicy.

Drugie miejsce w tegorocznym zestawieniu filmów zajęła parodia hitu Pawła Domagały Weź nie pytaj autorstwa BAKU FAMILY. Utwór WEŹ NIE PYTAJ – PARODIA MATKI ?? ( HYMN MATEK ) zaśpiewany przez Malwinę Bakalarz stał się prawdziwym hitem wśród rodziców.

Na trzeciej pozycji uplasowało się natomiast wideo Reakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS nagrane przez Yellowbox, czyli Maćka Pudełko, na którym autor spotkał się twórcą wyjątkowego pojazdu, Fotona, i ruszył na przejażdżkę po ulicach Warszawy.

Wśród wideo, które zdobyły w tym roku nasze uznanie znalazła się również kompilacja występów z programu Mam Talent, nagranie stand-upera Abelarda Gizy czy filmy twórców takich jak Mini Majk, Friz, a także niezmiennie utrzymujących się w czołówce najpopularniejszych polskich kanałów na YouTube – AbstrachujeTV.

Lista najpopularniejszych wideo:

 1. SEKIELSKI TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019
 2. BAKU FAMILYWEŹ NIE PYTAJ – PARODIA MATKI ?? ( HYMN MATEK )
 3. yellowboxReakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS
 4. TVN Talent ShowZaśpiewała utwór Agnieszki Chylińskiej…Jurorka była w szoku [Mam Talent!]
 5. Reżyser Życia – NASTOLATKA W CIĄŻY/Teen pregnancy
 6. Abelard GizaABELARD GIZA – Numer 3 (całe nagranie) (2018)
 7. MINI MAJKNAJGORSZE SYTUACJE W ŻYCIU MAŁEGO CZŁOWIEKA
 8. FrizPOMYLISZ SIĘ = WPADASZ DO BASENU!
 9. AbstrachujeTVCzego NIE mówią: SPRZEDAWCY
 10. BezPlanuDzielnica prostytucji w Bogocie – Kolumbia [4K]

YouTube Rewind 2019 w kategorii wideo

Z kolei na liście TOP10 teledysków prym wiedzie jeden z najpopularniejszych utworów tego lata, czyli „Ona by tak chciała” Ronniego Ferrari. Klip obejrzeliście już 96 milionów razy.

Drugie miejsce na podium przypadło w udziale grupie Daj To Głośniej za numer Mama ostrzegała, a na trzecim miejscu znalazł się Tymek z utworem „Rainman”, w którym gościnnie wystąpili również raperzy Trill Pem i Tede. Tuż poza podium, na czwartej pozycji, uplasował się inny klip młodego rapera – Poza kontrolą.

Wśród pozostałych artystów, których teledyski doceniliście znalazła się również Cleo (Za Krokiem Krok), Malik Montana (Malik Montana feat. K Koke – Robię Yeah (prod.by FRNKIE) oraz Malik Montana & Mr.Polska – Jagodzianki (prod.by Abel De Jong), chillwagon (chillwagon – @ (trailer), a także Golec uOrkiestra (GÓRĄ TY – GOLEC uORKIESTRA & GROMEE feat. BEDOES).

Jedyna zagraniczna piosenka, która znalazła się w polskim zestawieniu to utwór Bad Guy z debiutanckiego albumu Billie Eilish, „When We Fall Asleep, Where Do We Go?”.

Lista najpopularniejszych teledysków:

 1. Ronnie Ferrari Ronnie Ferrari – ONA BY TAK CHCIAŁA (Explicit)
 2. DAJ TO GŁOŚNIEJ Daj To Głośniej – Mama ostrzegała ┇Oficjalny Teledysk┇2019
 3. FITTYMEK – RAINMAN FIT. TRILL PEM, TEDE (PROD BY MICHAŁ GRACZYK & 2K)
 4. RENESANSTymek – Poza kontrolą (KLUBOWE) prod. C0PIK | Official video
 5. CleoVEVOCleo – Za Krokiem Krok
 6. #GM2LTVMalik Montana feat. K Koke – Robię Yeah (prod.by FRNKIE)
 7. chillwagon chillwagon – @ (trailer)
 8. #GM2LTVMalik Montana & Mr.Polska – Jagodzianki (prod.by Abel De Jong)
 9. Billie EilishBillie Eilish – bad guy
 10. Golec uOrkiestraGÓRĄ TY – GOLEC uORKIESTRA & GROMEE feat. BEDOES
YouTube Rewind 2019 w kategorii muzyka
YouTube Rewind 2019 w kategorii muzyka

Sprawdź także:

YouTube Rewind 2018 – najpopularniejsze wideo mijającego roku

źródło: informacja prasowa