Film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” już dostępny online!

Długo oczekiwany, głośny film dokumentalny o pedofilii w polskim kościele pt. „Tylko nie mów nikomu” dostępny jest już na kanale YouTube za darmo.

Film „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego

Niezależny film dokumentalny Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka zatytułowany „Tylko nie mów nikomu” przedstawia dziewięć historii 9 księży-pedofilów oraz dramaty ich ofiar. Film można obejrzeć na całym świecie za pośrednictwem YouTube’a od soboty 11 maja 2019 roku od godziny 14:30 czasu polskiego.

Film został wyprodukowany, dzięki zbiórce pieniędzy, którą dziennikarz z sukcesem zakończył na początku stycznia 2019 roku.

Tomasz Sekielski w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”  wyznał, że udało mu się nagrać za pomocą ukrytej kamery konfrontacje księży-pedofili z ich ofiarami (za zgodą osób pokrzywdzonych). Jeden z duchownych nagrany jest ukrytą kamerą i przyznaje, że wykorzystywał seksualnie wiele dziewczynek, nie tylko 7-letnią Anię i Monikę, o których było wiadomo. Takich wstrząsających historii w tym filmie jest dużo więcej, niektóre z przedstawionych faktów będą szokujące – i takie właśnie powinny być.

Autorzy nie tylko ujawniają nowe przypadki molestowania dzieci przez księży, ale potwierdzają inne kościelne zaniedbania: dopuszczanie duchownych oskarżanych i skazywanych za pedofilię do pracy z dziećmi, do odprawiania mszy czy też udzielania sakramentów. Oznacza to, że w Polsce wciąż są księża, którzy odprawiają nabożeństwa, a przed laty wykorzystywali lub molestowali seksualnie nieletnich. W tym filmie Sekielski także pokazuje takich obłudnych potworów!

Zobacz także: Film dokumentalny pt. „Artykuł osiemnasty” obnaża naszą demokrację

na zdjęciu Tomasz Sekielski, w tle Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Tomasz Sekielski

Sekielski w wywiadzie dla serwisu naTemat przyznaje, że nie bez przyczyny podniósł rękę na przestępców, którzy przebrali się w sutanny. Dodaje, że jego film powstał w interesie Kościoła, aby wypowiedzieć zdecydowaną, bezwzględną walkę przestępcom seksualnym wśród księży. Co więcej, ta walka nie może się skończyć tylko na tym, że jeden czy drugi ksiądz zostaną wydaleni ze stanu kapłańskiego. To powinno też polegać na tym, że odpowiedzialność poniosą też biskupi, którzy albo udawali, że nie widzą, ale ukrywali przestępców w sutannach. Wtedy dopiero będę mógł powiedzieć, że Kościół w Polsce podchodzi poważnie do tematu.

Kiedy i gdzie można obejrzeć film braci Sekielski o pedofilii wśród polskiego duchowieństwa?

Film dostępny jest online dla wszystkich na oficjalnym kanale YouTube Tomasza Sekielskiego od soboty 11 maja 2019 roku od godziny 14:30. Możesz także obejrzeć ten film bezpłatnie online w całości, na poniższym playerze zagnieżdżonym z kanału Sekielskiego:

Oto ostateczny zwiastun filmu Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”:

Aktualizacja (11.05.2019 godz. 17:30):

W toku prac zgłosiło się do twórców wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Pojawiły się też nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego w planach jest nakręcenie kontynuacji tego dokumentu, z takim zastrzeżeniem, że produkcja ta ma być niezależna – czytamy na facebookowym profilu Sekielskiego.

Producent filmu, Marek Sekielski zdradził w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia, że braciom zależy, aby pokazać swój film również poza granicami kraju. Mają w tej sprawie rozmawiać z Netflixem, zależy im, aby film został udostępniony nawet za darmo. Chodzi o to, by zobaczyło go jak najwięcej widzów. Dlatego na YouTubie mają się pojawić także napisy w języku angielskim.

W ciągu 5,5 godziny od udostępnienia film miał już milion wyświetleń, a w niespełna 24 godziny ponad 3 mln – to niebywały sukces niezależnego projektu dokumentalnego!

Może Cię zainteresować także:

TOP 12 seriali dokumentalnych w serwisie Netflix (2018)

źródła: naTemat, Wysokie Obcasy, Sekielski