„League of Legends” na urządzenia mobilne i konsole w 2020 r.

Już w przyszłym roku zadebiutuje gra „League of Legends – Wild Rift” na smartfonach i konsolach – będzie jednak zawierać kilka zmian!

League of Legends: Wild Rift

Debiutująca dziesięć lat temu gra League of Legends pozostaje jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie. Podczas wczorajszych obchodów dziesięciolecia Riot Games ujawniło, że nowa wersja gry będzie dostępna także na urządzenia mobilne i konsole.

Nowa gra o nazwie League of Legends: Wild Rift będzie dostępna w przyszłym roku do bezpłatnego pobrania na urządzenia z systemami Android oraz iOS a także na konsole. Deweloper twierdzi, że nie jest to proste przeniesienie wersji LoL z PC na mobile, ponieważ zawiera kilka zmian.

Podczas gdy gra MOBO pozostała niezmieniona, wprowadzono schemat kontroli podwójnego drążka, aby ułatwić grę na platformach innych niż PC. Pojawiła się również nowa mapa, a mecze będą krótsze: około 15 do 20 minut. Jest to nowa gra stworzona od podstaw, aby zapewnić dopracowane doświadczenia gry w LoLa na różnych platformach.

Według Newzoo League of Legends jest najpopularniejszą grą na komputery osobiste pod względem miesięcznej liczby unikalnych graczy. Regularnie zajmuje miejsce na liście najlepszych gier na PC.

Kiedyś wielu graczy patrzyło na ten tytuł z góry, gdy popularność tytułów mobilnych gwałtownie wzrosła. W ubiegłym miesiącu PUBG stała się pierwszą mobilną grą typu battle royale, która zarobiła miliard dolarów. Jest też Call of Duty: Mobile, które w pierwszym tygodniu osiągnęło 100 milionów pobrań, oraz ciągły sukces mobilnej inkarnacji Fortnite, która wygenerowała ponad 752 miliony dolarów.

Obejrzyj polski zwiastun gry:

Oficjalny opis gry „League of Legends: Wild Rift” ze sklepu Google Play:

League of Legends: Wild Rift przenosi szybką strategię i akcję pecetowej gry PvP na urządzenia mobilne i konsole!

Witajcie w Wild Rift! Wild Rift został stworzony od podstaw z myślą o nowych platformach. Wciąż jednak opiera się na tej samej, znanej z League of Legends na PC rozgrywce PvP 5 na 5, która pozwala na popisanie się umiejętnościami. Zatwierdź swój wybór z doborowej obsady bohaterów League, zjednocz siły ze znajomymi i przechytrz przeciwników swoimi zagrywkami.

  • LEAGUE, KTÓRE ZNASZ – na własnej skórze doświadcz przepełnionej rywalizacją i strategią rozgrywki 5 na 5 znanej z League, która została zrekonstruowana specjalnie na potrzeby urządzeń mobilnych i konsol. Wybierz swojego bohatera, wyrusz na Rift i zniszcz wrogi Nexus w 15-20-minutowych meczach.
  • NOWY RIFT – zbadaj zakątki Wild Rift, nowej, a jednak znajomej mapy 5 na 5, opartej o Summoner’s Rift i dopasowanej do szybszych gier. Schemat kontroli z dwoma joystickami, zaprojektowany specjalnie dla nowych platform, sprawia, że twoje umiejętności mierzone w aplikacji mobilnej będą trafiać w cel tak samo, jak podczas gry na PC.
  • ŻADNYCH OSZUKAŃCÓW – na początek na Wild Rift zawita obsada złożona z ponad 40 znanych bohaterów. Reszta waszych ulubieńców dołączy wkrótce. Rozświetlcie to miejsce z Lux, pokażcie, że jesteście zakręceni jak Garen lub wysadźcie wszystko w powietrze z Jinx.
  • RYWALIZACJA I WSPINACZKA – opanujcie nowy Rift, wspinajcie się w drabince rankingowej i zdobądźcie przy okazji unikalne nagrody. Tak jak LoL na PC, Wild Rift pozwala wam dowieść swoich umiejętności z wymagającymi bohaterami, strategią makro i niezliczonymi stylami gry.
  • POWALAJ WYGLĄDEM – dopasujcie wygląd swoich bohaterów do własnych upodobań dzięki dziesiątkom skórek z najróżniejszymi motywami. Zbliżcie się jeszcze bardziej do swoich bohaterów dzięki nowemu podglądowi 3D.
  • GRAMY, NIE PŁACIMY – wszystkich bohaterów można zdobyć za darmo. Na grę i siłę w grze nie trzeba będzie wydać ani złotówki. Ani teraz, ani nigdy.

Wersje alfa i beta LoL: Wild Rift zaczną pojawiać się pod koniec tego roku, zaczynając od Chin. Rejestracja wstępna jest już dostępna w Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play