Premiera Allegro Smart! Week – nowego festiwalu zakupów ze zniżkami do 70%

Ponad 35 tysięcy ofert specjalnych, czyli prawie 200 milionów sztuk produktów przecenionych do 70% będzie dostępnych podczas tygodniowego festiwalu Allegro Smart! który potrwa od 30 września do 6 października.

Allegro Smart Week (desktop)

  • W ofercie będzie szereg popularnych produktów, takich jak smartfony Xiaomi, iPhone lub Samsung, konsole do gier PlayStation i Xbox, laptopy MacBook Air, Lenovo i wiele innych, a także dostęp do wyjątkowych wydarzeń rozrywkowych zapewnianych przez eBilet.pl.
  • Usługa Allegro Smart! uruchomiona została rok temu, a klienci ją uwielbiają! W tym czasie zaoszczędzili ponad 250 milionów złotych na dostawach do największej w Polsce sieci blisko 20 tysięcy punktów odbioru.
  • Sprzedawcy Allegro, których oferty objęte są Allegro Smart! sprzedają znacznie więcej produktów: do tej pory w 2019 r. odnotowali wzrost liczby zakupów o 37%, podczas gdy sprzedawcy nie oferujący Allegro Smart! zwiększyli sprzedaż o 16%. Liczba ofert z opcją Allegro Smart! na Allegro wzrosła w ciągu roku o 113%.

—Uruchamiając Allegro Smart! rok temu zmieniliśmy życie polskich klientów, znosząc koszty dostaw do sieci punktów odbioru w całej Polsce. Teraz widać, że spowodowało to ogromną zmianę zachowań klientów. – mówi Francois Nuyts, CEO Allegro. – Klienci, którzy korzystają z Allegro Smart! kupują prawie 6 razy więcej niż inni klienci. Allegro Smart! wspiera również sprzedawców, których oferty objęte są tą usługą. W 2019 r. odnotowali oni wzrost liczby zakupów o 37%, a sprzedawcy nie oferujący Allegro Smart! wzrost o 16%. Będziemy nadal rozwijać nasz flagowy projekt Allegro Smart!, aby przynosił jeszcze więcej korzyści klientom i sprzedawcom. Polski e-handel jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie, z solidnym dwucyfrowym wzrostem liczby transakcji w ujęciu rok do roku. W 2019 r. wartość e-commerce w Polsce prawdopodobnie wyniesie 55 miliardów złotych, w porównaniu do 49 miliardów w 2018 roku. Każdego miesiąca Allegro odwiedza 17 milionów klientów, a ze swoimi 118 milionami ofert, Allegro ma bardzo dobrą pozycję by skorzystać z tego szybkiego wzrostu, napędzanego przechodzeniem sprzedaży detalicznej z offline do online​ – dodaje Francois Nuyts.

Liczba ofert z opcją Allegro Smart! wzrosła o 113% w ciągu roku. W tym czasie liczba zakupów dokonanych na platformie Allegro z dostawą do punktów odbioru wzrosła o 148%. Klienci mogą teraz wybierać spośród 62 milionów ofert objętych Allegro Smart!, w tym 13,6 miliona ofert w kategorii Motoryzacja, 12 milionów w kategorii Książki i komiksy, 11 milionów w Elektronice, 6,5 miliona w kategorii Moda i 2,4 miliona w kategorii Dziecko.

Allegro Smart! Week zorganizowany w rocznicę uruchomieniu usługi to bardzo atrakcyjna oferta dla klientów. Od 30 września do 6 października zaoferowanych zostanie ponad 35 tysięcy ofeert, czyli prawie 200 milionów sztuk produktów ze zniżką nawet o 70%, dostępnych wyłącznie dla klientów Allegro Smart!.

Allegro Smart Week (mobile)

Będą to smartfony najpopularniejszych marek, takich jak Xiaomi, iPhone lub Samsung, smartwatche Xiaomi, konsole PlayStation i Xbox, MacBook Air, laptopy Lenovo i Huawei, a także małe urządzenia domowe, takie jak odkurzacze Roomba. Wszystkie produkty oferowane podczas festiwalu zakupów będą dostarczane bezpłatnie z Allegro Smart! Towarzyszyć im będą oferty biletów na kiladziesiąt wydarzeń rozrywkowych ze zniżką conajmniej 20% wybrane z oferty eBilet.pl na Allegro oraz atrakcyjne przedsprzedaże.

Na Allegro możesz teraz płacić za zrealizowane zakupy nawet za 30 dni!

Allegro Smart! umożliwia nieograniczoną liczbę dostaw do około 20 000 punktów odbioru i paczkomatów w całej Polsce bez dodatkowych opłat. Minimalna wartość zamówienia od jednego sprzedawcy wynosi 40 PLN. Dzięki temu usługa jest dostępna dla większości produktów, takich jak odzież, kosmetyki, zabawki, książki, karma dla zwierząt domowych, akcesoria ogrodowe i samochodowe, nie mówiąc już o drobnym sprzęcie AGD czy elektronice. Allegro Smart! oferuje również bezpłatne zwroty, a także inne dodatkowe korzyści, takie jak specjalne zniżki w strefie Smart! Okazji, dostępnej tylko dla klientów Allegro Smart!.

źródło: informacja prasowa