Startuje Google Play Pass – usługa subskrypcji aplikacji i gier od Google’a

Google wprowadza Google Play Pass dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych – usługa pozwala na pobieranie aplikacji i gier mobilnych bez reklam i dodatkowych zakupów w aplikacjach.

Google Play Pass

Zapowiadane już wcześniej Gogle Play Pass to nowa usługa subskrypcji, która zapewnia dostęp do ponad 350 aplikacji i gier mobilnych, które są całkowicie odblokowane – oznacza to, że są pozbawione reklam, zakupów w aplikacji i płatności z góry. Play Pass oferuje wysokiej jakości, wyselekcjonowaną kolekcję tytułów od Stardew Valley do AccuWeather, a nowe aplikacje i gry mają być dodawane każdego miesiąca.

Usługa Google’a jest odpowiedzią na Apple Arcade, z której mogą korzystać użytkownicy iPhone’ów, iPadów Maców i Apple TV.

W tym tygodniu Play Pass pojawi się na urządzeniach z Androidem w Stanach Zjednoczonych, a już niedługo zostanie wprowadzona w innych krajach. Użytkownicy mogą zacząć korzystać z 10-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, a potem płacić za subskrypcję 4,99 USD miesięcznie (ok. 20 zł). Przez ograniczony czas będzie można otrzymać dostęp do Play Pass za jedyne 1,99 USD/miesiąc przez pierwsze 12 miesięcy, a następnie 4,99 USD/miesiąc (zobacz pełne warunki).

Kolekcja Play Pass obejmuje setki tytułów, od gier, które pomogą Ci się zrelaksować, po aplikacje zwiększające produktywność. Twórcy Monument Valley ujęli to najlepiej: „Play Pass pomaga zachęcić ludzi do wypróbowania nowych doświadczeń, których inaczej by nie mieli” – mówi Maria Sayans, CEO firmy Ustwo.

Znajdziesz dobrze znane aplikacje i gry, takie jak Terraria, Monument Valley, Risk, Star Wars: Knights of the Old Republic i AccuWeather. Inne, z którymi możesz być mniej zaznajomiony, są równie niesamowite, jak LIMBO, Lichtspeer, Mini Metro, Mana i wiele innych.

Aby ułatwić znajdowanie wszystkich tych aplikacji i gier, Google  dodało nową kartę Play Pass dla subskrybentów. Aplikacje i gry Play Pass nadal można znaleźć w Sklepie Play . Wszystkie aplikacje i gry znajdujące się na stronie głównej Play Pass lub w Sklepie Play z biletem (ticketem) są całkowicie odblokowane w ramach subskrypcji.

Podobnie jak Biblioteka rodzinna Google Play, menedżerowie rodzin mogą udostępniać swoją subskrypcję Play Pass nawet pięciu innym członkom rodziny. Każdy członek rodziny może uzyskać dostęp do Play Pass osobno. Play Pass ma również duży wybór treści przyjaznych rodzinie – od klasyków Toca Boca po serię My Town.

Gdy Play Pass będzie dostępny w Polsce dla użytkowników Androida, możesz rozpocząć bezpłatny okres próbny, po prostu otwierając aplikację Play Store, dotykając menu w lewym górnym rogu i szukając „Play Pass”. Dowiedz się więcej o usłudze Google Play Pass.

źródło: Google Blog