Google testuje nową usługę subskrypcji o nazwie „Google Play Pass”

Google podobnie jak Apple chce uruchomić własną usługę subskrypcji z grami mobilnymi o nazwie Google Play Pass, która kosztowałaby ok. 5 USD miesięcznie za dostęp do biblioteki płatnych gier i aplikacji na Androida.

Google Play Pass (logo)

Pod koniec ubiegłego miesiąca zauważono, że Google testuje nową usługę subskrypcji o nazwie „Google Play Pass”. Podobnie jak Apple Arcade, usługa Google Play Pass umożliwia dostęp do biblioteki płatnych gier i aplikacji mobilnych za miesięczną opłatą w wysokości 5 USD.

Usługa subskrypcji Google Play Pass jest obecnie w fazie testów, ale ciekawe ile osób skorzysta z płatnego dostępu na Androidzie a ilu na iOS-ie.

Przeczytaj także: Apple stawia na nowe usługi, 2 z nich jesienią w Polsce!

O tym jakie tytuły gier i aplikacji będą dostępne w ramach subskrypcji, dowiemy się gdy usługa zostanie uruchomiana, ale zrzuty ekranów i ikony z bieżących testów wskazują, że można spodziewać się takich gier jak Stardew Valley, Marvel Pinball, KOTOR, Life is Strange czy Limbo. Jaka będzie ostateczna aplikacji i gier dowiemy się dopiero wtedy, kiedy Google zdecyduje się na szersze wdrożenie usługi.

Google wcześniej potwierdziło już, że usługa subskrypcji Google Play Pass jest testowana, ale nie wiemy, kiedy zostanie oficjalne uruchomiona.

Zrzuty ekranu z usługi Google Play Pass
Zrzuty ekranu z usługi Google Play Pass (fot. Android Police)

źródło: Android Police