Gra „Dr. Mario World” trafi na Androida i iOS-a w lipcu br.

Kolejna gra mobilna od Nintendo trafi na smartfony z systemami iOS i Android szybciej niż się spodziewaliśmy. Nowy tytuł Dr. Mario World pojawi się w sklepach z aplikacjami już na początku lipca 2019 r.

Dr. Mario World

Japońska firma właśnie ogłosiła, że gra mobilna ​​Dr. Mario World zadebiutuje na Androidzie i iOS-ie nie później niż 10 lipca 2019 roku, a co ważniejsze, będzie można pobrać za darmo. Oczywiście w aplikacji dostępne będą zakupy, ale będą one całkowicie opcjonalne.

Zobacz także: Gra „Dr. Mario World” od Nintendo jeszcze przed wakacjami!

Dr Mario World to gra typu „dopasuj 3 puzzle”, w której gracze muszą dopasować odpowiednie klocki do siebie. Zasadniczo będziesz musiał dopasować trzy obiekty tego samego koloru w pionie lub poziomie, aby je wyczyścić, używając umiejętności niszczących Dr. Mario.

Na pierwszy rzut oka może to brzmieć dość trywialnie, ale przekonasz się, że każda konfiguracja wirusów musi zostać usunięta przy użyciu ograniczonej liczby kapsułek, więc będziesz musiał planować z wyprzedzeniem, aby odnieść sukces.

Inne postacie ikoniczne z uniwersum Mario będą także dostępne w grze, w tym Dr. Peach, Dr. Bowser i inne. Asystenci tacy jak Goomba, Koopa Troopa i Buzzy Beetle pomogą doktorom w zdobyciu dodatkowych umiejętności.

Według Nintendo gra będzie zawierać „setki scen w wielu różnych światach”, co brzmi jak świetna zabawa. Ponadto będziesz mógł grać razem z przyjaciółmi i rodziną, a nawet bawić się w trybie versus.

Dr. Mario World (screen)

Już teraz możesz wstępnie zarejestrować się w Google Play i App Store aby pobrać grę Dr. Mario World w przedsprzedaży zupełnie za darmo.

źródło: Nintendo via PhoneArena