Karty z Pokémonami stylizowane na „Krzyk” Muncha

Karty z Pokémonami będą nawiązywały do lekko przerażającego „Krzyku” Edvarda Muncha, umieszczając sympatyczne stworki w egzystencjalnym horrorze.

Karty Pokemon z „Krzykiem” Muncha
Karty Pokemon z „Krzykiem” Muncha

Na świecie brakuje czystej wody, zmiany klimatyczne nadal niszczą planetę, a polityka wszędzie jest totalnym koszmarem: prawie każdy dzień w 2018 roku był bardzo emocjonujący. Dlatego też jest to rok, w którym The Pokémon Company ogłasza partnerstwo z Tokyo Art Museum, aby wyprodukować specjalne karty do gry oparte na „Krzyku” – kultowym ekspresjonistycznym obrazie Edvarda Muncha.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, karty będą dostępne od 27 października 2018 r., aby uczcić specjalną wystawę w Tokyo Art Museum. Kolekcjonerskie karty, które będą sprzedawane w cenie 450 jenów (ok. 15 zł), będą przedstawiała Pokemony przerobione na motyw ze znanego obrazu.

Karty będą dostępne w oficjalnych centrach Pokémon w Japonii, gdy fani kupią pakiety bonusowe, ale będą też dostępne inne produkty związane z Munchem i Pokémonami.

Przeczytaj także: Tryb Pokémon GO AR+ dostępny na urządzeniach z Androidem

Oryginalne dzieło Muncha zostało zainspirowane zadziwiającym zachodem słońca z 1892 roku, które zabarwiło niebo na  krwawoczerwony kolor. Według pamiętników Muncha w tamtym czasie scena sprawiała, że ​​czuł się tak, jakby „nieskończony krzyk” przeszedł przez naturę.

Pokemon Cards (Scream Edvard Munch)
Pokemon Cards (Scream Edvard Munch)

Podczas gdy powiązanie egzystencjalnego lęku z zabawą dla dzieci może wydawać się dziwne, Pokémon ma długą historię, która sprawia, że ​​jego wiedza jest mroczna i niepokojąca…

źródła: The Verge via Pokémon Card