Pierwsze plotki na temat iPhone’a z 2019 roku

Jeszcze nie wszystkie nowe iPhone’y z 2018 roku trafiły do sprzedaży, a już pojawiają się pierwsze doniesienia na temat przyszłorocznych modeli iPhone’a.

iPhone 2019 koncepcja (fot. Antonio De Rosa)
iPhone 2019 koncepcja (fot. Antonio De Rosa)

Jeden z najlepszych analityków poczynań firmy Apple Ming-Chi Kuo wysłał właśnie nowy raport z pewnymi szczegółami na temat iPhone’a z 2019 roku. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli lubisz duże telefony, to niewiele się zmieni.

Apple będzie podobno trzymać się tych samych trzech rozmiarów ekranu z tegorocznej listy: 5,8 cala, 6,1 cala i 6,5 cala. Kuo mówi, że 5,8-calowe i 6,5-calowe wersje będą sprzedawane w wersji z wyświetlaczem OLED, a 6.1-calowy nadal będzie w wersji LCD.

Jeśli masz nadzieję na poważną zmianę projektu w przyszłym roku, możesz mieć pecha. Wygląda na to, że iPhony będą bardzo podobne do iPhone’a XS i iPhone’a XS Max, chociaż istnieje możliwość, że Apple zmniejszy wycięcie na ekranach.

Kuo powiedział w kolejnej notatce pisze, że iPhone’y z 2019 roku będą prawdopodobnie mieć taką samą odporność na wodę IP-68, co linia 2018.

Przeczytaj także: Nieoficjalna koncepcja mobilnego systemu iOS 13

Czy nadszedł czas, aby Apple zmieniło nazewnictwo iPhone’a? na Apple Phone?

Inne funkcje iPhona’a 2019 mogą obejmować procesor A13, ulepszone czujniki Face ID, trzy kamery z tyłu i może wsparcie dla Apple Pencil.

Apple Phone (fot. Antonio De Rosa)
Apple Phone (fot. Antonio De Rosa)

Z pewnością pojawi się jeszcze mnóstwo innych plotek na temat potencjalnie nowych funkcji, wycięcia a nawet nowego nazewnictwa iPhone’a… Usłyszymy i zobaczymy jeszcze sporo przez najbliższe 11 miesięcy – bo tyle pozostało do ujawnienia nowej generacji „Apple Phone’ów”.

To będzie długi i obwity okres plotek.

źródło: Cult of mac 
zdjęcie tytułowe: Antonio De Rosa – Apple Phone Concept (2019)