Instrukcje wideo: jak używać Apple Watch Series 4?

Firma Apple opublikowała kilka nowych filmów z instrukcjami jak korzystać z niektórych funkcji nowego zegarka Apple Watch Series 4.

Pomiar tętna zegarkiem Apple Watch Series 4 (Heart rate)

Na oficjalnym kanale YouTube Apple’a pojawiły się nowe filmiki instruktażowe wyjaśniające jak korzystać z niektórych funkcji w Apple Watch Series 4.

Instrukcje wideo pokazują m.in.: jak mierzyć tętno za pomocą zegarka, w jaki sposób wykonywać rozmowy, jak rozpocząć rozpocząć trening oraz wezwać pomoc przy użyciu SOS.

Przeczyta także: iPhone Xs, Xs Max, Xr oraz Apple Watch Series 4 – wszystko co musisz wiedzieć

Jeśli twoi znajomi mają też Apple Watcha Series 4, możesz z nimi rywalizować w siedmiodniowym pojedynku dzięki nowej funkcji Activity Competition. Pierwszym krokiem jest otwarcie aplikacji Aktywność, następnie należy przesuń palcem w lewo i wybrać swojego przeciwnika. Gdy to zrobisz, przewiń w dół i kliknij w przycisk wyzwania.

Jedną z najważniejszych funkcji w smartwatcha Apple Watch Series 4 jest monitor pracy serca (USG, które ma być początkowo dostępne tylko w USA). W starszych wersjach urządzenia czujnik tętna dosłownie ratował życie użytkowników. Aby zmierzyć swoje tętno za pomocą zegarka, należy otworzyć aplikację Tętno. Zbyt wysoki odczyt może wskazywać na problem zdrowotny.

Jeśli chcesz wykonać połączenie głosowe z Apple Watch Series 4 (z funkcją komórkową, która nie jest dostępna w Polsce), należy podnieś nadgarstek, aby aktywować Siri. Poproś Siri, aby zadzwonił do osoby z twojej listy kontaktów. Jeśli chcesz wyregulować głośność, obróć cyfrową koronę.

Z pewnością nie jest Ci obce, że Apple Watch może śledzić twoje treningi. Aby to zrobić, otwórz aplikację treningową, dotknij menu potrójnej kropki, aby ustawić cel, lub dotknij samej czynności, aby rozpocząć trening od razu. Przesuń palcem w prawo, aby zakończyć trening, i przewiń w dół, aby uzyskać podsumowanie z informacjami na temat spalonych kalorii, uśrednionego tętna podczas treningu i wielu innych.

Ostatni film pokazuje, jak wezwać pomoc za pomocą funkcji Emergency SOS w Apple Watchu. Spróbuj zapamiętać tę krótką instrukcję, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy może się przydać i uratować ci życie. Naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk. Przesuń „przycisk telefonu”, aby wykonać połączenie alarmowe. I to wszystko, co musisz zrobić.

Nowy Apple Watch Series 4 pojawi się w sprzedaży w Polsce już w przyszłym tygodniu od piątku 28 września 2018 r.

źródło: PhoneArena via Apple