Lekka przeglądarka mobilna „Internet” na Androida od Amazonu

Firma Amazon wydała superlekką mobilną przeglądarkę internetową o nazwie „Internet”, którą można zainstalować na urządzeniach z systemem Android.

	 Internet: fast, lite, and private (Amazon, Android app)

Amazon ma teraz własną aplikację mobilną Internet: fast, lite, and private, dzięki której można przeglądać strony internetowe na Androidzie. Przeglądarka mobilna została zaprojektowaną z myślą o minimalnym wykorzystaniu pamięci i danych internetowych.

Aplikacja nazywa się po prostu… Internet. Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play od 20 marca tego roku, ale Amazon nie ogłosił publicznie premiery tej aplikacji. Appka zajmuje zaledwie 2,4 MB, dostępna jest i działa na urządzeniach z systemami Android 5.0 lub nowszymi. Wydaje się, że głównymi rynkami docelowymi tej aplikacji są kraje, gdzie transmisja danych komórkowych jest droga dla przeciętnego użytkownika.

W przeglądarce można korzystać z trybu prywatnego, w którym nie są zbierane i przechowywane żadne dane użytkowników (nie jest przetrzymywana historia przeglądania).

Przeczytaj także: Chrome 68 będzie oznaczał strony po HTTP jako „niechronione”

Przeglądarka mobilna „Internet” od Amazonu przypomina Facebook Lite, YouTube Go lub Gmail Go – wszystkie aplikacje, które zostały wprowadzone na rynek jako szczuplejsze wersje oryginalnych wersji aplikacji mobilnych. Zapewniają one te same podstawowe funkcje, co pełne aplikacje, ale zazwyczaj zajmują mniej miejsca i są zoptymalizowane pod kątem wolniejszych połączeń sieciowych.

"	 Internet: fast, lite, and private" (Amazon mobile web browser, screen)

W miarę jak amerykańscy giganci branży technologicznej rozszerzają się i widzą coraz większą popularność wśród użytkowników w krajach rozwiniętych, szukają także możliwości dotarcia do rynków wschodzących (Indie), które mogą jeszcze nie mieć dostępu do szybkiego internetu.

Aplikację możesz pobrać za darmo ze sklepu Google Play, klikając na poniższy przycisk:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play