Steve Jobs obchodziłby dzisiaj 63. urodziny

Były dyrektor generalny Apple Steve Jobs, który był współzałożycielem firmy Apple urodził się 24 lutego 1955 roku – obchodziłby dzisiaj swoje 63. urodziny.

Steve Jobs (24 lutego 1955)

Steve Jobs nie tylko założył firmę Apple wraz ze Stevem Wozniakiem w 1976 r., ale także miał ogromny wpływ na przyszłość technologii mobilnych wraz z rozwojem niektórych pierwszych komputerów osobistych. Uratował firmę Apple przed upadkiem, nawet po usunięciu go z firmy, którą stworzył.

Choć Jobs zmarł w październiku 2011 roku, kiedy miał zaledwie 56 lat, miał i ma wciąż trwały wpływ na kulturę firmy Apple. Jak często mówi obecny prezes Apple’a Tim Cook, DNA Steve’a Jobsa – jego gust, jego myślenie, niezachwiany perfekcjonizm, zaangażowanie w ciężką pracę i żądza innowacji – zawsze będą podstawą Apple’a.

Na rynku nie ma produktów firmy Apple i innych firm technologicznych technologicznych, na które Steve Jobs nie miałby wpływu w jakikolwiek sposób, jakkolwiek niewielki, i gdybyśmy nie mieli Jobsa, świat mógłby być dziś innym miejscem. Urządzenia z logo Apple miały wpływ na życie każdego z nas – to są miliony istnień na świecie, które zawdzięczają Jobsowi to jak zrewolucjonizował korzystanie z telefonu.

Zobacz także: TOP 9 książek Steve’a Jobsa

Oto fragment wystąpienia Tima Cooka ze Steve Jobs Theatre (z jesiennej konferencji Apple’a z 2017 roku), podczas którego wspominał Jobsa:

 

Wszystkiego najlepszego Steve i dzięki za wszystko!