Canon stworzył mikroaparat fotograficzny wielkości pendrive’a

Maleńki aparat fotograficzny Miniature Canon IV SB 8GB USB to urządzenie wielkości pendrive’a, który prawdopodobnie robi nawet zdjęcia.

Miniature Canon IV SB 8 GB USB - aparat miniaturowy

Canon może być liderem w lustrzankach cyfrowych (DSLR), ale jest zdecydowanie w tyle za takimi firmami jak Sony i Fuji, jeśli chodzi o małe, przenośne i ekscytujące kamery bez lustra.

Od lat czekaliśmy aż Canon pochwali się swoim dziedzictwem w chłodnym stylu retro i zaoferuje kompaktową alternatywę dla ogromnych lustrzanek cyfrowych. Wygląda na to, że ten dzień wreszcie nadszedł, ale nie tak, jak byśmy tego oczekiwali…

Canon wydał  miniaturowy aparat fotograficzny Miniature Canon IV SB z pamięcią wewnątrzą 8 GB USB – jest to po prostu aparat w pamięci flash!

W australijskim sklepie Canona pojawiła się również notatka z ważnym wyjaśnieniem, jak działa ten produkt: „Proszę zauważyć, że nie jest to działający dalekomierz”. Zrobiony jest z metalu i plastiku i ma wymiary zaledwie 2,8 x 1,4 x 1,4 cala.

Canon opisuje dysk jako „urządzenie USB zainspirowane aparatem”, które „posiada kamerę dalmierzową Canon IV SB”. Australijski sklep wyjaśnia także, że jest to limitowana edycja. To dobrze, ponieważ byłoby tragiczne, gdyby zbyt wiele osób kupiło tę rzecz po obecnej cenie.

Miniature Canon IV SB 8 GB USB - widok z perspektywy

Canon sprzedaje go za 80 USD (ok. 290 zł), za które można kupić znacznie więcej dysków flash i dużo więcej pamięci. Poza tym po co komu taki sprzęt? Lepiej niech canon zrobi prawdziwy lustrzany aparat, który jest dobry…

Urządzenie można kupić w oficjalnym sklepie internetowym Canona.

źródło: The Verge via PetaPixel