Relacja z 5. edycji targów IT Future Expo 2017

We wrześniu Warszawa skupiła całe IT w jednym miejscu! Jak co roku, na Stadionie PGE Narodowym odbyło się największe spotkanie B2B, poświęcone trendom oraz nowym nurtom informatyczno-technologicznym.

Targi odwiedziło liczne grono specjalistów i ekspertów z szeroko pojętej branży IT. Wyselekcjonowane grono liderów IT oraz istotnych gości branżowych, przyczyniło się do stworzenia idealnej atmosfery networkingowej oraz wymiany merytorycznej i trudno dostępnej wiedzy. Podczas tegorocznej edycji pojawili się także uczestnicy z zagranicy, którzy aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu. To pokazuje, że IT Future Expo staje się imprezą międzynarodową, co raz bardziej rozpoznawalną i cenioną również na rynkach zagranicznych.

Otwarciem targów była prestiżowa Gala IT Future Awards, będąca zwieńczeniem corocznej rywalizacji firm technologicznych. Podczas wydarzenia zostali wyłonieni Liderzy IT 2017 spośród 16 kategorii konkursowych. W tym roku, po raz pierwszy wyłoniliśmy również najlepsze rozwiązanie IT według internautów.

Liderzy konkursu w roku 2017:

 • 9LivesData z produktem NEC HYDRASTOR w kategorii Backup&Storage Leader
 • Querona  w kategorii BI Trends
 • Astrafox z produktem AMODIT  w kategorii BPM Leader
 • Oktawave z platformą chmury obliczeniowej typu laaS w kategorii Cloud Computing
 • nanoVo z komputerami All-in-One w kategorii Computer & Equipment Technology
 • CORNING z produktem EDGE8 w kategorii Data Center Leader
 • LEGAL GEEK z produktem Dokrates – kreator umów i regulaminów w kategorii
  E-commerce Innovation
 • Soneta z produktem enova 365 w kategorii ERP Trends
 • Slimstock z produktem Slim4 w kategorii Industry Dedicated IT Solutions
 • APC Schneider Electric z produktem APC Smart-UPS SRT 2200VA RM 230V Network Card w kategorii Infastructure Innovation
 • Sage z produktem Sage 50c w kategorii Innowacja Roku 2017
 • SOPHOS z zsynchronizowaną ochroną w kategorii IT Security
 • Curvature z produktem NetSure w kategorii IT Services Leader
 • Croo z produktem SMART CLM CROO w kategorii Mobile Trends
 • R&M z produktem R&MinteliPhy w kategorii Network
 • Canon z produktem Canon Output Management w kategorii Workflow Management
 • Edokumenty z produktem Ready w kategorii najlepsze rozwiązanie IT według Internautów

Targi IT Future Expo 2017 (zdjęcie)

Podczas Gali, jak co roku odbyła się debata ekspertów branżowych w zakresie bezpieczeństwa. Tematem przewodnim debaty było: „Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem XXI wieku”. Debatę poprowadził Pan Michał Kurek z KPMG. W dyskusji również wzięli udział: Pan Przemysław Jabłoński z firmy Canon, Pan Tomasz Omelaniuk z firmy HP,  Pan Sebastian Zamora z firmy Sophos i Pan Piotr Ciski z Sage. Nie zabrakło również Pana Tomasza Prusinowskiego z GRAAL i Pana Grzegorza Długajczyka z ING. Podczas polemiki mówców, zostały poruszone najważniejsze obecnie zagrożenia dla bezpieczeństwo urządzeń (IoT) oraz data mining. Po wnikliwej dyskusji odbył się bankiet, w trakcie którego Goście mieli czas na zacieśnienie relacji biznesowych i chwilę relaksu. Wieczór został wzbogacony o część artystyczną i występ wokalistki. Patrycja Malinowska oczarowała publiczność.

Podczas samych targów, mieliśmy szansę poznać zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne. Uczestnicy mogli zdobyć cenne informacje m.in. z zakresu bezpieczeństwa, BIG Data czy złożonych procesów biznesowych. Eksperci chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz nowymi technologiami. Przedstawiali ciekawe use case’y, które sprawiły, że nie zabrakło dużego zainteresowania ze strony Zwiedzających i Słuchaczy.

Poszukiwacze Talentów, nowoczesne technologie, drukarki 3D, wirtualna rzeczywistość, strefa dronów, IT Law Point, Punkt Dotacji Unijnych – to wszystko czekało na uczestników wydarzenia!

Targi IT Future Expo 2017 (zdjęcie)

Gościem Specjalnym i prelegentem był Łukasz Jakóbiak, który zainspirował Uczestników do działania i dalszego kreowania swoich pomysłów. Nie zabrakło również strefy Kariery w IT, gdzie sporą atrakcją okazała się Foto Budka, w której całkiem za darmo można było wykonać profesjonalne zdjęcie do CV.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, oraz Krajowej Izby Gospodarczej.

Sponsorem Strategicznym targów była firma Canon, która przygotowała zjawiskowe stoisko wystawiennicze oraz była gospodarzem warsztatów dotyczących bezpieczeństwa.

Podczas targów, jak co roku odbył się IT Future Congress, który pełnił istotną rolę pod względem merytorycznym. Słuchacze mogli wysłuchać ciekawych wystąpień. Nie zabrakło prelekcji z zakresu bezpieczeństwa IT, data center, mobile, BPM, czy Workflow. Pan Grzegorz Długajczyk z ING przykuł uwagę słuchaczy prelekcją o Wyzwaniach i dobrych praktykach zarządzania ryzykiem technologicznym dla obszaru cyberzagrożeń. Pan Sebastian Zamora z firmy Sophos opowiedział o bezpieczeństwie 2.0 i synchronizacji narzędzi bezpieczeństwa. Podczas Targów miała miejsce również debata firmy Canon, podczas której mówcy poruszyli kwestie, dotyczące zagrożeń w obszarze firmowych urządzeń drukujących oraz jak zminimalizować ryzyka z tym związane. Podczas kongresu nie zabrakło też prelekcji Pana Macieja Jeruzala z BGK, który opowiedział o tym, jak istotny wpływ na organizację ma automatyzacja procesów biznesowych.

Targi IT Future Expo 2017 (zdjęcie)

Wielostronne spektrum zagadnień poruszonych podczas kongresu, przyciągnęło bardzo liczne grono odpowiednio stargetowanych uczestników. Jednocześnie każdy słuchacz odnalazł w programie interesujące tematy wystąpień.

Podczas tegorocznej edycji Organizatorzy przygotowali kilka nowych atrakcji dla uczestników. Nie zabrakło u nas IT Law Point, gdzie Doradcy z kancelarii Szostek_Bar i Partnerzy udzielali porad prawnych w zakresie prawa IT.

Kluczowym punktem był również punkt Dotacji UE dla IT, gdzie można było zasięgnąć porad w zakresie uzyskania wsparcia finansowego na rozwój działalności i oprogramowania w branży IT. Firma Grant Thorton stanęła na wysokości zadania!

Największą atrakcją była strefa dronów. Każdy z uczestników mógł zobaczyć te bezzałogowe statki oraz uzyskać informacje na temat ich użytkowania. Specjaliści z DRONPORT chętnie udzielali wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania.

Na targi przybyło szerokie grono Dyrektorów IT, Specjalistów IT, Reprezentantów firm, a także Członków Zarządu! Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci z wielu branż. Taki dobór grupy docelowej sprawił, iż łatwiej było nawiązywać relacje biznesowe Wystawcom, których wypowiedzi możemy zweryfikować w dalszej części.

źródło: informacja organizatora