Movies Anywhere pozwoli oglądać filmy z różnych usług w jednym miejscu

Do usługi Movies Anywhere™ można będzie dodać swoje konta Google Play, iTunes, Amazon i VUDU, aby oglądać zakupione filmy z jednego miejsca.

Movies Anywhere #AnywhereIsComing

Obecnie wszystkie filmy można obejrzeć w wersji cyfrowej i są dostępne niemalże wszędzie. Największym minusem jest to, że do tej pory można było oglądać zakupione filmy tylko na jednej platformie, aplikacji lub usłudze,  w której go zakupiliśmy (chyba, że był to film Disneya).

Na szczęście dzięki nowej usłudze Movies Anywhere można będzie połączyć wszystkie ulubione usługi z filmami i oglądać wszystkie cyfrowe filmy w jednym miejscu. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak dodawać i usuwać zewnętrzne konta z filmami do usługi.

W tym momencie serwis jeszcze nie został uruchomiony dla polskich użytkowników. Po wejściu na stronę moviesanywhere.com pojawia się obecnie animowane logo usługi i hashtag #ANYWHEREISCOMING. Aktualizacja: już można zakładać konto w serwisie wykorzystując VPN-a.

Serwis i aplikacja współpracuje z wieloma studiami filmowymi: Disney, Fox, Sony Pictures, Universal i Warner Bros. Na razie z usługi mogą korzystać użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, lu osoby posiadające amerykańskie konta z filmami i korzystają z VPN-a z amerykańskim IP.

Przed podłączeniem dowolnej zewnętrznej usługi z filmami do Movies Anywhere musisz pamiętać, że tylko co 180 dni można połączyć co najmniej jedno konto od poszczególnego dostawcy, w tym: Filmy Google Play, iTunes, Amazon  itp. Oznacz a to, że jeśli z jakiegokolwiek powodu odłączysz któreś konto, musisz poczekać ponad pół roku przed połączeniem nowego.

Należy jednak zauważyć, że nawet jeśli rozłączysz którąś z zewnętrznych usług z filmami cyfrowymi, to filmy, które zostały zsynchronizowane, pozostaną na obu kontach. Jeśli kupisz dodatkowe filmy, nie będą synchronizowane z Movies Anywhere, dopóki nie podłączysz konta z powrotem.

Jak dołączyć kilka usług z filmami do Movies Anywhere?

Movies Anywhere

Wejdź na stronę internetową Movies Anywhere i utwórz nowe konto.

  • Przejdź do Ustawień konta (Settings).
  • Wybierz Zarządzaj dostawcami (Manage Retailers).
  • Wybierz dowolny rodzaj konta, które chcesz połączyć (np. Filmy Google Play, iTunes, Vudu itp.) i wybierz Connect.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, które umożliwią Ci zalogowanie się i powiązanie obu kont.
  • Po zakończeniu możesz przejść do zakładki do Zarządzaj dostawcami, aby sprawdzić, czy Twoje konta zostały połączone.
Manage Retailers
Manage Retailers

Aby odłączyć zewnętrzne konta od usługi Movies Anywhere (taką akcję można zrobić raz na pół roku w przypadku każdego dostawcy), należy:

  • Zaloguj się na swoim koncie Movies Anywhere.
  • Przejdź do Ustawień konta.
  • Wybierz opcję Zarządzaj dostawcami/kontami (Manage Retailers).
  • Powinieneś zobaczyć wszystkie podłączone konta. Usuń zaznaczone konta, które chcesz rozłączyć.

Dla  iTunesa należy uruchomić aplikację na swoim komputerze, przejść do Ustawienia konta i wybrać Odłącz (Disconnect).

Gdy tylko usługa i aplikacja będą dostępne w Polsce, zaktualizujemy ten wpis.

Aktualizacja: teraz, użytkownicy, którzy dodadzą swoje konta do usługi mogą za darmo pobrac do 5 filmów w przypadku podłączenie 2 usług – promoca ograniczona czasowo.

Movies Anywhere - promocja do 5 filmów za darmo po dodaniu 2 usług
Promocja do 5 filmów za darmo po dodaniu 2 usług

źródło: 9TO5Mac