Słuchawki Google Pixel Buds z tłumaczem w czasie rzeczywistym

Bezprzewodowe Google Pixel Buds ładowane są za pośrednictwem USB-C, mogą korzystać z Asystenta Google i tłumaczyć w czasie rzeczywistym.

Słuchawki Google Pixel Buds

Teraz, gdy telefony Google Pixel 2 i 2 XL nie posiadają już gniazda słuchawkowego, Google będzie chciało sprzedawać tylko Google Pixel Buds. Podczas konferencji 4 października firma ogłosiła także swoje bezprzewodowe słuchawki Google Pixel Buds z wbudowanym Asystentem Google’a.

W przeciwieństwie do słuchawek AirPod firmy Apple, nowe Pixel Buds nadal są ze sobą połączone za pomocą… niezbyt estetycznego sznurka, Jeśli masz telefon z Androidem 7.0 Nougat lub nowszym,wystarczy otworzyć pudełko do ładowania słuchawek, a telefon sam wykryje parę słuchawek automatycznie i poprosi o sparowanie.

Trzymając prawą słuchawkową, Google Assistant zostanie aktywowany, co zapewnia natychmiastowy dostęp do odtwarzania muzyki i innych funkcji bez konieczności wyjmowania telefonu. Należy tutaj zaznaczyć, że użytkownicy z Polski nie będą mogli skorzystać z tej funkcji, podobnie jak w przypadku Siri w AirPodsach.

Czas ładowania baterii może wynosić do 24 godzin, a czas działania oszacowano na około 5 godzin ciągłego działania. Ładowarka posiada również złącze USB typu C do ładowania, więc nie jest potrzebny inny kabel USB.

Jedną z ciekawszych funkcji słuchawek Pixel Buds jest integracja z Tłumaczem Google (Google Translate). Można poprosić Asystenta Google’a (jeśli jest obsługiwany w Twoim języku – po polsku jeszcze niestety nie jest) o coś w rodzaju: Pomóż mi mówić po włosku. Jeśli aktywujemy taką funkcję, w słuchawkach usłyszymy tłumaczenie rozmowy z naszym interlokutorem.

Budowa i schemat słuchawek Google Pixel Buds

Google pokazało demonstrację działania tłumacza na scenie podczas konferencji. Należy tez pamiętać, że funkcja tłumacza w słuchawkach działa tylko z telefonami Pixel i Pixel 2.

Słuchawki można kupić w kolorze czarnym, białym lub błękitnym. Działają z urządzeniami z systemem Android 5.0 lub nowszym oraz systemem iOS 10 lub nowszym. Aby używać Pixel Budów jako zestawu słuchawkowego Bluetooth i asystenta Google musisz mieć zainstalowanego przynajmniej Androida 6.0.

Ponieważ firma Google nie określiła wersji Bluetooth i użytego kodeka, pojawiło się pewne zamieszanie, jednak ustalono już, że słuchawki działają w oparciu o Bluetooth 5.0 i kodeka ACC. Wiec jeśli kupisz Pixela 2 lub 2XL z Bluetoothem 5.0, to Budsy z niego nie skorzystają., wybiorą niższy standard.

źródło: Android Police, Google Store