Smog Info – nowa mobilna aplikacja smogowa

Dzięki nowej aplikacji „Smog Info” użytkownicy smartfonów już zawsze będą mieć najnowsze dane dotyczące jakości powietrza w Polsce pod ręką.

Aplikacja mobilna Smog Info

O tym, że smog jest szkodliwy dla zdrowia ludzi i negatywne wpływa na środowisko wiedzą wszyscy. Polacy zaczynają śledzić doniesienia o jakości powietrza w kraju i szukają rzetelnych informacji na ten temat.

Smog jest szkodliwy dla zdrowia ludzi i negatywnie wpływa na środowisko. Konsekwencje zanieczyszczenia powietrza dla człowieka to m.in. problemy oddechowe, osłabienie, złe samopoczucie, zmęczenie, podrażnienie spojówek, a także nowotwory. Właśnie dlatego warto mieć świadomość, czym się oddycha i kiedy najlepiej pozostać dla własnego bezpieczeństwa w zamkniętych pomieszczeniach i unikać kontaktu ze „ świeżym” powietrzem.

Smog Info to łatwa w użyciu i przyjazna użytkownikowi aplikacja mobilna, która spełnia rolę informacyjną dotyczącą jakości powietrza w Polsce. Aplikacja samodzielnie wylicza i pokazuje ogólną jakość powietrza (od bardzo dobrej do złej) wraz ze szczegółowym poziomem stężenia wszystkich niebezpiecznych substancji, które znajdują się w atmosferze.

Aplikacja pomoże Ci ustalić:

  • czy w przypadku, gdy masz choroby takie jak np. astma, możesz bez narażania swojego zdrowia wyjść na dwór,
  • kiedy możesz bezpiecznie wyjść na spacer z dzieckiem, osobą starszą lub chorą,
  • kiedy i czy w Twojej okolicy możesz bezpiecznie uprawiać aktywności sportowe na zewnątrz.

W bazie danych programu znajdują się wszystkie stacje pomiarowe ulokowane nie tylko w największych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach Polski. Monitoring prowadzony jest na bieżąco, a dane odświeżane są co godzinę. W programie jest również możliwość ręcznego aktualizowania informacji.

Aplikacja, za pomocą GPS, lokalizuje użytkownika i pokazuje aktualny stan powietrza w najbliższej okolicy. Można również wybrać kilka stacji, aby mieć szybki podgląd jakości powietrza w ulubionych miejscach w kraju. Dodatkową funkcją programu jest możliwość sprawdzenia historycznych zapisów stężenia substancji szkodliwych do dwóch miesięcy wstecz.

Dzięki Smog Info można na bieżąco kontrolować stopień zanieczyszczenia powietrza następującymi substancjami:  pyłami zawieszonymi PM 2,5;  pyłami zawieszonymi PM 10;  dwutlenkiem węgla (CO2); dwutlenkiem azotu (NO2); tlenkiem węgla (CO); benzenem (C6H6); ozonem (O3).

W aplikacji Smog Info monitorowane są stacje pomiarowe ulokowane są m.in. w największych miastach w całej Polsce: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Toruń, Poznań, Kielce, Częstochowa, Łódź, Gliwice, Opole, Wrocław, Kalisz, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Zielona Góra, Żary, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Koszalin, Piła, Łeba, Sopot, Gdynia, Bydgoszcz, Białystok, Biała Podlaska, Siedlce, Łomża, Lublin, Puławy, Radom, Zamość, Rzeszów, Przemyśl, Tarnów, Nowy Sącz, Zakopane, Żywiec.

Dodatkową funkcjonalnością aplikacją są alarmy smogowe – czyli notyfikacje, które przychodzą gdy w konkretnej stacji pomiarowej przekroczone są dopuszczalne wartości przynajmniej jednej ze szkodliwych substancji. W informacjach dodatkowych o poszczególnych związkach i pyłach znajdują się szczegóły dotyczące zanieczyszczeń oraz ich wpływu na środowisko, rośliny, a przede wszystkim zdrowie człowieka.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemami Android oraz iOS:

[appbox googleplay pl.mobiem.android.smog]
[appbox appstore 1266245803 screenshots]

źródło: informacja prasowa