Cabana – nowa aplikacja mobilna od Tumblra

Aplikacja Cabana firmy Tumblr pozwala na wspólne oglądanie filmów wideo ze znajomymi – appka dostępna jest na iOS-a w Stanach Zjednoczonych.

Cabana App by Tumblr (logo)

Tumblr wydała nową aplikację mobilną o nazwie Cabana, w której można rozmawiać ze znajomymi za pomocą wideoczatu i wspólnie oglądać filmy wideo.

Aplikacja nie jest żadną rewolucją, firma Google już wykorzystywała tego typu rozwiązanie w aplikacji Hangouts i Uptime. W aplikacji Cabana znajduje się prosta wyszukiwarka „obejrzyj filmy razem”, dzięki której można wybrać jedną z dostępnych pozycji. Znajduje się także opcja w aplikacji dla komunikatora iMessage firmy Apple.

Tumblr twierdzi, że podczas testów prototyp Cabany był hitem wśród nastolatków w wieku od 13 do 18 lat. Jeśli korzystasz z serwisu Tumblr i szukasz wirtualnej aplikacji społecznościowej, to Cabana może przypaść Ci do gustu.

W aplikacji możesz oglądać wspólnie filmy z sześcioma osobami na raz. Do wyboru jest mnóstwo filmów, ponieważ aplikacja integruje się z YouTube’em. Cabana pobiera liste znajomych z Tumblra i Twojej listy kontaktów, poza tym można do niej zaprosić każdego, kto będzie chciał z niej korzystać… no chyba, że jest spoza USA.

Cabana by Tumblr - screen

Aplikacja jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i tylko na urządzeniach z systemem iOS. Niewiadomo kiedy i czy w ogóle nowa apka będzie dostępna w innych krajach. Wiadomo natomiast, że w maju pojawi się wersja na Androida.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: Engadget, Tumblr Staff