Młodzi ludzie spędzają prawie 3,5 h/dziennie na korzystaniu ze smartfona

Użytkownicy smartfonów w wieku 16-24 lata korzystają z internetu na swoich urządzeniach mobilnych średnio prawie 3,5 godziny dziennie.

Najnowszy wykres udostępniony przez serwis GlobalWebIndex pokazuje jak ważne są smartfony i dostęp do internetu mobilnego w codziennym życiu dla osób w wieku od 16 do 24 lat.

Praktycznie wszyscy młodzi ludzie w wieku 16-24 lata mają smartfona, a większość z nich identyfikuje smartfona (telefon komórkowy) jako jedno z najważniejszych urządzeń. Najbardziej znaczące jest jednak to, że czas spędzony online na telefonach komórkowych (smartfonach) rośnie z każdym rokiem, osiągając obecnie średnią dla tej grupy prawie 3,5 godziny każdego dnia.

Serwisy społecznościowe i komunikatory stanowią znaczny udział w całym czasie online spędzanych przez tę grupę. Aż 88% z nich deklaruje, że korzysta z aplikacji społecznościowych a 86% z komunikatorów mobilnych (aplikacji do wysyłania wiadomości). To jeszcze jeden dowód na to, dlaczego urządzenia mobilne są kluczowe, w angażowaniu tych użytkowników.

Czas online na urządzeniach mobilnych - użytkownicy w wieku 16-24 (2012-2016) - wykres

źródło: GWI – 16-24s Online via Mobile for Nearly 3.5 Hours Daily