[25 marca] Dzień w historii technologii

W nocy zmieniamy czas na letni, oprócz tego tego dnia pojawiła się pierwsza polskojęzyczna wersja programu Excel 4.0 i wydano pierwsza płytę DVD.

25 marca - Dzień w historii technologii

25 marca 1992: Został wydany program Excel 4.0

Firma Microsoft Corporation wydała swój program do edycji arkuszy kalkulacyjnych Excel 4.0. Excel był jedną z wielu praktycznych aplikacji, które Microsoft i inne firmy opracowywały dla komputerów osobistych, co czyniło je bardziej atrakcyjnymi dla użytkowników domowych i biurowych.

Pierwsza wersja programu na Windowsa trafiła w 1987 r. i od razu osiągnęła sukces. Wraz ze wzrostem popularności programu sprawił, że 1993 r. programy pakietu Microsoft Office zostały przeprojektowane tak, aby przypominać wyglądem arkusz Excela. Od wersji 5. wydanej w 1993 program zawiera wbudowany język Visual Basic, a w polskiej wersji językowej pojawił się właśnie w wydaniu Excel 4.0.

Najwcześniejszym komercyjnym skomputeryzowanym arkuszem kalkulacyjnym był VisiCalc, napisany przez Eda Frankstona i Dana Bricklina – został  wydany na komputer osobisty Apple II w 1979 roku.

25 marca 1996: „Twister” to pierwszy film wydany na DVD

Film Twister został wydany w wersji na płytach DVD jako pierwszy.