Wysyłanie pieniędzy w aplikacji Gmail na Androida

Użytkownicy aplikacji mobilnej Gmail na Androida mogą od teraz przesyłać przez klienta pocztowego swoje środki z Google Wallet.

Przesyłanie pieniędzy przez e-maila w aplikacji mobilnej Gmail na Androida

Aplikacja mobilna Gmail na Androida otrzymała w marcowej aktualizacji kilka istotnych funkcji. Jedna z nich jest wykorzystanie wiadomości e-mail do wysyłania i przyjmowania środków finansowych z portfela Google’a (Google Wallet.

Nowa funkcja finansowa pozwala na wysyłanie i żądanie pieniędzy za pomocą aplikacji Gmail na Androida – dzieje się to bardzo prosto i szybko.

Aby wysłać albo poprosić kogoś o określoną kwotę za pomocą mobilnego Gmaila, należy wybrać ikonę (tam gdzie wybieramy załączniki) i wybrać odpowiednią opcję wysyłki lub prośby. Najlepsze w nowej funkcji jest to, że transfer pieniędzy odbywa się bezpośrednio z poziomu samego e-maila, dzięki czemu nie trzeba instalować żadnych aplikacji firm trzecich.

Oprócz tego, można ustawić odbiorców i ich konta bankowe, do których chcemy na przykład przekierować pieniądze. Usługa jest całkowicie bezpłatna, a Google nie pobiera żadnych opłat za wykonywane operacje.

Przelewy przez e-maila w aplikacji Gmail na Androida

Należy jednak mieć na uwadze, że możliwość wysyłania i żądania pieniędzy za pomocą Gmaila na razie jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych (za pomocą wersji przeglądarkowej i aplikacji mobilnej na Androida). Oczywiście poinformujemy Was, gdy tylko nowa usługa będzie dostępna w Polsce.

Oto jak działa wysyłanie i żądanie pieniędzy za pomocą e-maila w Gmailu:

A tak wygląda transfer środków na konto bankowe z e-maila w Gmailu:

Transfer środków na konto bankowe z e-maila w Gmailu

Prawda, że to bardzo wygodny sposób?

źródło: Google Blog – Send and request money in your Gmail app on Android