Samsung potwierdza nazwę Bixby dla asystenta AI

Firma Samsung potwierdziła nazwę Bixby – swojego asystenta głosowego do kontrolowania interfejsu mobilnego, opartego o sztuczną inteligencję.

Bixby logo Samsung

Termin sztuczna inteligencja (AI) jest ostatnio znacznie nadużywany przez producentów smartfonów i serwisy technologiczne. Znamy już inteligentnych asystentów takich firm jak Amazon (Alexa), Google (Asystent Google), Apple (Siri) i wiele innych, a teraz do tego grona ma dołączyć Bixby od Samsunga, który prawdopodobnie pojawi się wraz z premiera Galaxy S8.

Przeczytaj również: To może być logo asystenta Bixby od Samsunga

Asystenci głosowi pojawiają się zawsze z terminem sztucznej inteligencji, głównie za sprawą kreatywnych działów marketingu, ale w rzeczywistości są to usługi rozpoznawania głosu i uczenia się maszynowego, które mają ograniczoną funkcjonalność w ramach określonych poleceń i odpowiedzi.

Samsung, wprowadzając Bixby, ma mieć pozornie większe ambicje, gdyż podobno planuje go zintegrować z całym interfejsem smartfona Galaxy S8, aplikacjami oraz całą swoją gamą urządzeń internetu rzeczy, do których należą popularne urządzenia domowe (telewizory, pralki, lodówki, etc.).

To tylko pogłoski, które nie są jeszcze potwierdzone przez Samsunga, ale pewne oznaki pojawiły się na włoskiej stronie firmy. W dokumentacji odnalezionej na tych stronach pojawia się nie tylko Bixby, ale wszelkie urządzenia dotykowe, które będzie można obsługiwać za pomocą poleceń głosowych.

Bixby na oficjalnej stronie Samsunga (Italy)
Bixby na oficjalnej stronie Samsunga (Italy)

Asystent Bixby może ostatecznie zadebiutować wraz z S8, a następnie zostanie udostępniony na inne urządzenia mobilne serii A a nawet J.

To czym tak naprawdę będzie Bixy dowiemy się już za dwa tygodnie podczas UNPACKED 2017 z premiera Galaxy S8.