Netflix podpowiada jak zrobić samemu osobistego trenera?

Serwis Netflix udostępnił stronę ze szczegółową instrukcją, jak zrobić domowej roboty gadżet motywujący z odgłosami postaci z ulubionych seriali.

Zrób to sam: osobisty trener od Netflixa

Motywacja do ćwiczeń fizycznych może być trudna, ale do oglądania seriali na Netflixie nie trzeba zbyt długo się zmuszać. Serwis Netflix doskonale z tego zdaje sobie sprawę, dlatego jak zwykle może pozwolić sobie na śmiałe akcje marketingowe.

Tym razem Netflix nie chce odciągać nas od ulubionych seriali, żebyśmy nie mogli zrealizować swoich celów treningowych. Serwis wolałby być zawsze z Tobą nawet podczas treningu, dlatego też opracował bardzo szczegółową instrukcję z cyklu „zrób to sam” (DIY, ang. Do It Yourself) do wykonania gadżetu w rodzaju trenera osobistego.

Dla doświadczonych technologicznie użytkowników, lista materiałów potrzebnych do skonstruowania urządzenia nie będzie niczym nowym. Wśród potrzebnych komponentów znajdują się między: mikrokontroler montowany w pojedynczym obwodzie drukowanym opartym o Arduino, który jest sercem trenera osobistego Netflixa.

Netflix nie pozwoli Ci oglądać bezczynnie seriali

Zrobienie samemu takiego gadżetu może być trudnym zadaniem, ale za to jego obsługa jest dziecinne prosta. Osobisty trener od Netflixa można połączyć ze smartfonem lub tabletem za pomocą Bluetootha i wykorzystać akcelerometr do wykrywania stopnia Twojej aktywności fizycznej. Spadek aktywności fizycznej poniżej określonego poziomu, spowoduje zatrzymanie muzyki lub odtwarzanego wideo w serwisie Netflix.

Jednym słowem nasza aktywność fizyczna to swego rodzaju dynamo napędzające odtwarzanie filmu :)

W momencie, gdy przestaniemy ćwiczyć, możemy usłyszeć zabawne cytaty z ulubionych seriali, wygłaszane przez bohaterów takich tytułów jak Stranger Things, Jessica Jones, Narcos, czy House of Cards. Wystarczy narzucić odpowiednie tempo, aby multimedia odtwarzały się normalnie – koniec z leżeniem na kanapie podczas oglądania seriali!

Odgłosy bohaterów seriali w gadżecie Netflixa

Nawet jeśli nie jesteś fanem aktywności fizycznej, projekt jest nadal atrakcyjny dla geeków komputerowych, którzy mogą potrenować z Adruino. Możliwości niedrogich komputerków są ogromne – zamiast osobistego trenera możesz stworzyć owadorobota albo drona z klocków LEGO.

Szczegółową instrukcję wraz z listą potrzebnych materiałów znajdziesz na oficjalnej stronie projektu Netflix Make It: makeit.netflix.com

Miłej zabawy, no i oglądania seriali!

źródło: Engadget via Netflix