Take Cover – zabawna strategiczna gra militarna

Gra mobilna Take Cover, to dopracowana gra strategiczna pełna akcji i humoru, która wciągnie Cię na długie godziny.

Take Cover (grafika tytułowa, logo)

Niezależne studio projektowe Playdigious oraz Gamajun Games, które współpracowało przy tworzeniu takich popularnych tytułów jak Angry Birds Go! czy CSR Racing, wydało w zeszłym roku własną grę mobilną pod tytułem Take Cover, którą możecie pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemami Android i iOS ze sklepów z aplikacjami w Europie (w tym w Polsce) i USA.Tytuł był nominowany do nagrody Inie Prize – Indie Game 2016 e kategoriach najlepsza gra mobilna oraz najlepsza gra wieloosobowa.

Gra jest pełna humoru i dopracowana pod kątem graficznym. Mało jest bowiem gier strategicznych (arcade), a przy tym darmowych, które mogłyby poszczycić się taką dbałością o szczegóły.

Take Cover w trybie jedno- i wieloosobowym

W grze Take Cover możesz zbudować i rozwijać własną bazę wojskową ukrytą w dżungli i rekrutować nowych żołnierzy o różnych zdolnościach i rodzajami broni. Sami wcielamy się w dowódcę, którego celem jest pokonanie jak największej liczby jednostek wroga. Każdy poziom charakteryzuje się różnym stopniem trudności i trzeba wykazać się strategicznym myśleniem i sprytem, aby nie zostać zabitym przed zniszczeniem finalnej ciężarówki wroga.

Take Cover - screen dżungla

W miarę poszerzania swojej bazy wojskową, będziesz mógł odblokować nowe umiejętności i jednostki. Tak naprawdę istnieje wiele różnych sposobów i strategii rozgrywki, dzięki czemu sam decydujesz jak połączyć dostępne siły w oddziały, które wykorzystasz w kolejnej rundzie. Podobnie jak w przypadku innych tego typu gier, nauka i sprawdzanie możliwości jest najlepszym sposobem na obranie najlepszej taktyki.

Take Cover - screen rozgrywka

W grze można grać zarówno samemu trybie jednoosobowym lub w rozgrywkach z innymi graczami na całym świecie. Warto jednak zacząć od kampanii jednoosobowej, żeby poznać możliwości żołnierzy i sposobu rozgrywania bitew. Kampania solowa polega na pokonaniu złej korporacji, pozwalając udoskonalić swoje umiejętności od najłatwiejszych kampanii dostosowanych do możliwości militarnych gracza, aż po bardziej wyrafinowane i złożone strategie.

Tłem całej gry jest złe Corporation, które przejęło kontrolę nad światem dzięki nadzwyczaj diabolicznemu spiskowi, musi zostać pokonane przez grupę zabawnych rebeliantów, którzy postanowili stawić jej czoła. Ale kogo to obchodzi? – wystarczy chwycić za smartfona i zacząć grać – zobacz oficjalny trailer gry i przykład jak wygląda rozgrywka:

W trybie multiplayer można masz okazję podszkolić swoje umiejętności i podebrać jednostki oraz zasoby innych graczy, aby umocnić swoją bazę. W tym trybie podejrzysz także tabelę najlepszych strategów oraz swoich znajomych.

Grę Take Cover pobierzesz za darmo ze sklepu Google Play i App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Gamajun Games – Welcome to the Jungle!