Netflix z trybem offline dla niektórych filmów i seriali

Od dzisiaj niektóre filmy i seriale Netflixa można pobrać do trybu offline i oglądać bez dostępu do sieci na urządzeniach mobilnych.

Netflix z trybem offline

Netflix nigdy nie był entuzjastycznie nastawiony na umożliwienie użytkownikom pobierania seriali do trybu offline. Ale pierwsze przecieki o tym, że serwis pracuje nad taką opcją pojawiły się już w czerwcu tego roku. Netflix już od dłuższego czasu pracował nad sposobem korzystania z usługi streamingu wideo bez konieczności podłączenia do internetu. A dzisiaj została oficjalnie wydana wersja aplikacji z trybem pobierania wybranych odcinków do pamięci urządzenia z systemem iOS lub Android.

Nowa wersja aplikacji mobilnej Netflix z trybem offline pojawiła się juz w sklepie Google Play i App Store. Nowa funkcjonalność pobierania seriali działa bardzo sprawnie i szybko, a obejrzany odcinek można bardzo łatwo usunąć z pamięci smartfona.

W specjalnej zakładce udostępniono tytuły, które można pobrać do trybu offline. Wystarczy wybrać strzałkę Pobierz, aby w kilka minut (w zależności od szybkości łącza) ulubione odcinki znalazły się na urządzeniu. Funkcja jest szczególnie przydatna dla osób, które wybierają się w podróż samolotem lub innym środkiem transportu i chcą po drodze obejrzeć seriale be obaw o zasięg i dostęp do sieci.

Cała idea polega na tym, aby pobierać seriale lub filmy podczas gdy mamy połączenie Wi-Fi, a następnie odtwarzać w miejscach, gdzie ciężko o dostęp do internetu. Nowa funkcja jest oferowana we wszystkich planach abonamentowych Netflixa. Należy jednak wspomnieć, że domyślnie pobrane materiały do trybu offline są w niskiej rozdzielczości. Po przełączeniu odtwarzania na wyższą jakość powinny zostać pobrane większe pliki.

Pobierz i oglądaj offline - Netflix Pobieranie serialu do trybu offline w Netflixie

Netflix udostępnił poniższe wideo na Twitterze, zapowiadające nową funkcję w aplikacji.

źródło: Netflix – Downloads Make It Even Easier to Watch Netflix on the Go