Pokémon Go podwaja punkty XP do 30 listopada

Nowe wydarzenie w grze Pokémon Go z okazji Święta Dziękczynienia pozwoli graczom zdobyć podwójne punkty XP oraz dwa razy więcej Stardustu.

Podwójne punkty w Pokemon GO (23-30 listopada 2016 r.)

Z okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia w grze mobilnej Pokemon Go planowane jest kolejne duże wydarzenie pozwalające zdobyć 2 razy więcej punktów doświadczenia i gwiezdnego pyłu (Stardust). Każdy kto będzie szukał pokemonów między 23 a 30 listopada zostanie nagrodzony podwójnie.

Nowe wydarzenie oferuje znacznie mniej niż halloweenowy event, podczas którego oferowano rozmaite bonusy, Candies i większą szansę na złapanie i spotkanie rzadkich stworków. Niemniej jest to kolejna okazja na aktywizację zmarzniętych graczy.

Nowe wydarzenie nie jest specjalnie powiązane ze Świętem Dziękczynienia, ale na blogu gry, twórcy ogłosili je jako „A Celebration to Say Thank You”, więc powiązanie może być dość oczywiste.

Ostatnio firma Niantic dodała do gry codzienne bonusy, nagradzając najbardziej lojalnych graczy, którzy codziennie korzystają z aplikacji na swoich smartfonach. Impreza z okazji Halloween pomogła zwiększyć zaangażowanie w grze i dzięki temu gra zarobiła także więcej. Nie dziwi więc fakt, że i w tym przypadku oczekiwania skierowane są na zyski.

źródło: Pokemon Go Live