Nowa funkcja Facebook Messengera dostępna tylko w Polsce

Facebook testuje nową funkcję „Mój dzień”, która dostępna jest obecnie tylko w Polsce – nowe opcje do złudzedzenia przypominają te ze Snapchata…

Facebook Messenger kopiuje Snapchata (ale tylko w Polsce)

Facebook wprowadził dzisiaj w swojej aplikacji mobilnej Messenger nową opcję o nazwie „Mój dzień”. Co ciekawe funkcja dostępna jest obecnie tylko w Polsce, co przedstawiciele firmy motywują tym, że polscy użytkownicy mobilni są niezwykle ciekawi nowych rozwiązań technologicznych i nie boją się ich testować. Polacy bardzo chętnie korzystają z aplikacji do dzielenia się zdjęciami i nowa opcja Facebooka nie jest żadną nowością, ponieważ doskonale znamy je z aplikacji Snapchat.

Funkcja „Mój dzień” polega na tym, że możemy podobnie jak w historiach Snapchata, udostępniać filmy i zdjęcia okraszone rozmaitymi filtrami. Zamieszczone materiały będą dostępne przez 24 godziny i będą mogły być oglądane przez wybranych lub wszystkich znajomych z Facebooka w aplikacji Messenger.

Czy nowa funkcja może spowodować odpływ użytkowników Snapchata?

Ruch Facebooka z pewnością spowodowany jest obawą przed odejściem użytkowników do Snapchata, który oferuje już od dawna taką możliwość. Facebook twierdzi, że często prowadzi małe testy produktów i usług przed wdrożeniem ich w innych regionach, ale nie ma gwarancji, że „Mój dzień” szybko będzie dostępny poza Polską? Czy funkcja ma szansę odnieść sukces? W USA i Kanadzie ze Snapchata korzysta codziennie 60 mln aktywnych użytkowników, w Polsce również nie jest to mała grupa, jednak Snapchat jest u nas popularny głównie wśród millenialsów. Młodzi ludzie korzystają u nas ze Snapchata głównie z tego powodu, że nie spotkają tam swoich rodziców, którzy „siedzą na fejsie”.

Dodawanie zdjęć i wideo do „Mój dzień” w Facebook Messengerze
Dodawanie zdjęć i wideo do „Mój dzień” w Facebook Messengerze

Facebook ma szansę odnieść sukces w krajach gdzie Snapchat nie jest zbyt popularny, czy Polska należy do takich krajów? Nie sądzę, no chyba, że wśród starszej grupy wiekowej. Znaczna część funkcji nowego Messengera działa dokładnie tak jak Historie (Stories) na Snapchacie, z możliwością dodania naklejek i tekstów do zdjęć i filmików. Jedyna innowacją w Messengerze jest to, że aplikacja posiada sugestie do stosowania filtrów graficznych i geofiltrów z lokalizacją, w tym związanych z rocznicami, świętami lub innymi wydarzeniami.

Jak działa opcja „Mój dzień” w Facebook Messengerze?

Mój dzień - Messenger

Nowa opcja dostępna jest po otworzeniu Messengera na górze wątków z rozmowami jako pierwszy kafelek. Wystarczy go wybrać, aby rozpocząć dodawanie fotograficzną dokumentację swojego dnia… „Idę do pracy”, „jem obiad” i tak dalej. Obok dostępne są kafelki z udostępnionymi „dniami” znajomych oraz propozycje z sugestiami: Kto się pisze?, Moje działania, Moje uczucia i wiadomość wprowadzająca od Zespołu Facebooka.

Dodanie nowej opcji „Mój dzień” w Messengerze na pewno nie odciągnie użytkowników komunikatora mobilnego Snapchat, ale może wyhamować wzrost jego popularności wśród starszej grupy Polaków, którzy uwielbiają Facebooka, tak jak kiedyś Naszą Klasę.

Mój dzień - Messenger

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o nowej opcji sklonowanej wprost ze Snapchata?

źródło: Facebook, fot. TechCrunch