Okulary Snapchat Spectacles nagrają 10 s wideo

Snapchat zapowiedział swoje pierwsze inteligentne okulary Spectacles, które mogą nagrać 10-sekundowe wideo.

Snapchat Spectacles - okulary inteligentne

Firma Snapchat zapowiedziała swój pierwszy produkt sprzętowy typu wearables – przeciwsłoneczne inteligentne  okulary Spectacles w uniwersalnym rozmiarze. Jak donosi The Wall Street Journal okulary będą kosztować 129 dolarów (ok. 500 zł) i będzie można za ich pomocą nagrać 10-sekundowe wideo. Sprzedaż okularów ma rozpocząć się już jesienią tego, Spectacles będą dostępne w trzech kolorach: morskim, czarnym i koralowcowym.

Okulary będą uruchamiały nagrywanie po dotknięciu przycisku obok zawiasu, a każde tapnięcie spowoduje nagranie filmu wideo za pomocą obiektywu o kącie 115 stopni. Film będzie synchronizowany bezprzewodowo z połączonym iPhone’em lub innym smartfonem z systemem Android.

Obiektyw kamery okularów został zaprojektowany w ten sposób, aby odwzorowywać kat widzenia ludzkich oczu. Nagrane wideo w okrągłym formacie, jak twierdzi CEO Snapchata Evan Spiegel kwadratowe i prostokątne ujęcia są pozostałością z wczesnych zdjęć drukowanych.

Spectacles – przyszłością mobilnego wideo w internecie?

Okulary będą sprzedawanie w trzech kolorach w plastikowym futerale:

Okulary Spectacles w futerale

Snapchat rozwija swoje okulary do lat, a przez ostatni rok Evan Spiegel testował urządzenie na własnym nosie. Jak powiedział dla WSJ: jedną z zalet okularów jest to, że nie musisz posiadać smartfona przed sobą, który zasłania Ci ujęcie, stanowiąc ścianę.

Obejrzyj oficjalną reklamę okularów Snapchat Spectacles:

Prezes Snapchata zaczął testować prototyp okularów już na początku 2015 roku podczas podróży ze swoją narzeczoną, supermodelką Mirandą Kerr: To były nasze pierwsze wakacje i wybraliśmy się do Big Sur na dzień lub dwa. Szliśmy przez las, podziwiając piękne drzewa. Dzięki nagranemu przez okulary materiałowi wideo, mogę wrócić pamięcią do tych brazów, tak jakbym patrzył przez własne oczy – to jest niewiarygodne. Pytany, dlaczego zrobili produkt typu wearables i postanowili wejść z nimi na rynek sprzętu, Spiegel odpowiedział: bo to jest zabawa.

Snapchat Spectacles - Snap CEO Evan Spiegel in Spectacles, fot. The WSJ

Okulary Spectacles to doskonała zabawa i szybki sposób na uchwycenie najważniejszych momentów w życiu – można wykorzystać je podczas koncertu, podróży lub po prostu na ulicy. Okulary będą udostępniane stopniowo – podobnie jak Google Glass – firma chce dowiedzieć się, czy okulary będą dobrze przyjęte przez użytkowników?

Nowa spółka Snap Inc.

Snapchat zmienił również swoją nazwę na Snap Inc., ponieważ oprócz aplikacji mobilnej Snapchat rozszerzył swoje portfolio o kolejny produkt Spectacles – podobnie jak kiedyś Apple zmieniło swoją nazwę z Apple Computer wprowadzając innego rodzaju produkty. Snap Inc. ma być traktowana jako firma związana z fotografią i wideo – tak jak na początku Kodak i Polaroid. Strona internetowa firmy: snap.com

Snap Inc. - camera company
Snap Inc. – camera company

Co sądzisz o nowych okularach Snapchata?

Więcej na temat okularów przeczytasz na oficjalnej stroni internetowej: spectacles.com

źródło: WSJ – Snapchat Releases First Hardware Product, Spectacles, Snap Inc. News – Intrducing Spectacles!