Darmowe przewodniki po programach Apple’a

Apple udostępniło serię sześciu darmowych przewodników „Education Starter Guide” po swoich programach na iPada.

Education Starter Guide - Przewodniki dla początkujących na iPada

Korzystanie z iPada może stać się jeszcze łatwiejsze, dzięki wydanym przez firmę Apple zborowi darmowych przewodników w formie e-booków. Education Starter Guide ma na celu pomóc nauczycielom korzystać z iPadów i aplikacji, które mogą wykorzystywać na swoich lekcjach. Nowa seria poradników dla iPada składa się z sześciu interaktywnych e-booków zawierających różnorodne multimedia w tym zdjęcia i filmy.

Nowe e-booki zostały przygotowane przez własny zespół Apple’a zajmujący się edukacją – seria promowana jest w programie iTunes U i w dziale Edukacja w iBook Store.

Każda z części przewodników serii to samodzielna pozycja, obejmująca konkretne zagadnienia i funkcje aplikacji mobilnych. Na przykład iPad Starter Guide został zaprojektowany dla wychowawców, którzy niekoniecznie są zaznajomieni z iPadem i jego możliwościami edukacyjnymi, które można wykorzystać podczas lekcji. Pozostałe pozycje dotyczą aplikacji z pakietu iWorks (iMovie, Pages, Numbers i Keynote) oraz programu muzycznego Garage Band na iOS-a.

Każdy z przewodników startowych można pobrać już teraz za darmo z iBooks Store (e-booki dostępne są w języku angielskim):

  • iPad – Przewodnik dla początkujących
  • iMovie na iOS-a
  • Pages na iOS-a
  • Numbers na iOS-a
  • Keynote na iOS-a
  • GarageBand na iOS-a

Aby pobrać całą kolekcję Education Starter Guides, użyj tego linku do sklepu iBooks Store.

iPad Starter Guide for iPad - screen z iBooks

Dzisiaj rano, firma z Cupertino ogłosiła także, że jej pierwsze europejskie centrum iOS App Development Center będzie otwarte w październiku 2016 r. na Uniwersytecie w Neapolu.

źródło: iBooks Apple