UberBIKE wystartował w Amsterdamie

Uber uruchomił usługę UberBIKE w Amsterdamie – mieście gdzie jest więcej rowerów niż ludzi! Za dodatkowe 4 euro przewieziesz także rower.

UberBIKE dla rowerzystów w Amsterdamie

W Amsterdamie wystartowała nowa usługa UberBIKE, która zabierze pasażera i jego dwukołowy pojazd. Usługa została zapowiedziana dzisiaj na stronie internetowej Ubera i polega na zamówieniu samochodu ze stojakiem na rower. Firma po raz kolejny pokazuje, że potrafi doskonale dostosować się do potrzeb lokalnego rynku.

W Amsterdamie jest prawdopodobnie więcej rowerów niż ludzi i jest to jeden z popularniejszych środków transportów w tym mieście. Rowerzyści, których złapał deszcz albo zmęczenie mogą otworzyć aplikację mobilną Uber i zamówić taksówkę UberX ze stojakiem na rower zamontowanym na tyle auta.

Pasażer płaci tak samo jak za normalny przejazd Uberem plus dodatkowe 4 € (ok. 17 zł) za przewóz roweru.

Według  Saskia Kluit of the Dutch Bicycle Association w całej Holandii jest około 18 milionów rowerów i 17 milionów ludzi, więc na każdego mieszkańca przypada więcej niż jeden rower. Jeśli inicjatywa przyjmie się w Amsterdamie, to możliwe, że zostanie wdrożona w innych dużych miastach, w których jest dużo rowerzystów.

Jak skorzystać z UberBIKE w Amsterdamie?

  1. Otwórz aplikację Uber w Amsterdamie.
  2. Przejdź do opcji UberBIKE i podaj adres, gdzie Ty i Twój rower macie być odebrani.
  3. Potwierdź zamówienie i czekaj na przyjazd UberBIKE.
  4. UWAGA: jedna taksówka może zabrać tylko 1 rower na bagażniku rowerowym.
  5. Przejazd UberBIKE liczony jest według standardowej taryfy UberX + 4 euro za rower.

Jeśli nie mieszkasz w Amsterdamie i chcesz skorzystać z Ubera w Polsce, zachęcam do skorzystania z mojego kodu na 45 zł na pierwszy przejazd. Skorzystaj z mojego linku uber.com/invite/2vouk do rejestracji w usłudze lub wpisz kod 2vouk w zakładce Zniżki.

źródło: Uber Newsroom – UberBIKE does Amsterdam!