Smartfony i tablety Sony, które dostaną Androida 6.0 Marshmallow

Wygląda na to, że Sony Xperia Z3 Plus, Z4 Tablet i kilka innych urządzeń mobilnych tej firmy otrzyma od razu najnowszego Androida 6.0 Marshmallow z pominięciem Lollipopa w wersji 5.1.1.

Sony Xperia Android 6.0 Marshmalllow

Firma Sony nie zaktualizowała jeszcze wielu swoich smartfonów i tabletów do Androida 5.1.1 i pewnie już nie zaktualizuje. Dobrą wiadomością jest jednak to, że większość tych urzadzeń mobilnych dostanie od razu uaktualnienie do najnowszego Androida 6.0 Marshmallow.

Właściciele Sony Xperia Z3+, Z4 Tablet oraz innych urządzeń takich jak C4, C5 Ultra, M4 Aqua oraz M5 nie otrzymają już Lollipopa w wersji 5.1.1, ale od razu Marshmallowa. Ostatniego Lizaka posiadają jedynie urządzenia Xperia, które zostały niedawno wydane, czyli Xpeeria Z5 i Z5 Compact.

Xperia Z3+ Android 6.0 MarshmallowXperia Z4 Tablet Android 6.0 Marshmallow

Jesli zatem posiadacie Z3+, Z4 Tablet, C4, C5 Ultra, M4 Aqua lub M5 to spodziewajcie się wkrótce aktualizacji systemu Android 6.0 w trybie OTA. Pisząc wkrótce, jak to bywa w przypadku Androida, będziecie musieli zapewne poczekać do końca roku, zanim uaktualnienie pojawi się na Waszych smartfonach.

źródło: Xperia Blog – It looks like Xperia Z3 Plus, Z4 Tablet and 2015 mid-rangers will bypass Android 5.1.1