Z aplikacją mobilną na szlaku zamków gotyckich

Turystyka tematyczna – to przyszłość. Taka idea od samego początku przyświecała stworzeniu aplikacji mobilnej „Szlak Zamków Gotyckich”, która jest już dostępna na smartfony i tablety z systemem Android.

Aplikacja mobilna: Szlak zamków gotyckich

Mobilny przewodnik po szlaku zamków gotyckich powstał dzięki dobrej, ponadlokalnej współpracy stowarzyszeń, organizacji i władz samorządowych. Staraniom Stowarzyszenia gmin „Polskie Zamki Gotyckie” – zleceniodawcy projektu – wsparcia finansowego udzieliły: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Głównym celem projektu jest wypromowanie dziedzictwa kulturowego obszaru regionu Morza Bałtyckiego (płn. Polska, Rosja – Obwód Kaliningradzki) , jako atrakcyjnego, ze względu na posiadane uniwersalne wartości historyczne i kulturowe. Formuła aplikacji mobilnej, jak i specyficzna tematyka mają w założeniu sprzyjać nowoczesnemu podejściu do promocji miast i regionów, w którym ważne jest wytworzenie potrzeby odwiedzenia jakiegoś miejsca w konkretnym celu – poczucia i doświadczenia specyficznego, historycznego klimatu oraz przeżycia przygody.

Twórcy aplikacji wdrożyli polską i rosyjską wersję językową oraz zadbali o to, aby korzystanie z niej było łatwe i przyjemne. Przewodnik po szlaku zamków gotyckich to prawdziwe kompendium wiedzy dla aktywnych turystów chcących mieć w swoim smartfonie  dostęp do bogatych opisów historycznych, ciekawostek i galerii zdjęć odwiedzanych zamków, a także pełną informację turystyczną w zasięgu ręki. Informacje zaprezentowane są w przyjazny sposób, a dzięki wykorzystaniu geolokalizacji każdy użytkownik łatwo znajdzie drogę do każdego zamku na szlaku oraz dowie się gdzie w okolicy odbywa się ciekawa impreza, co trzeba zobaczyć i zwiedzić oraz gdzie można smacznie zjeść i znaleźć nocleg.

Aplikacja mobilna: Szlak zamków gotyckich (screen) Aplikacja mobilna: Szlak zamków gotyckich (screen)

Partnerzy projektu Stowarzyszenie gmin „Polskie Zamki Gotyckie” wraz z wykonawcą – wmobi zapowiadają dalsze prace nad aplikacją. W najbliższym czasie planowane jest wdrożenie wersji na iOS-a, kolejne wersje językowe, a przede wszystkim zaimplementowanie questów, czyli mechanizmów gier terenowych i zabaw edukacyjnych dla użytkowników w oparciu o przygotowane scenariusze i wykorzystanie modułu GPS.

Szlak Zamków Gotyckich to idealna propozycja dla osób zainteresowanych historią, poznawaniem i odkrywaniem nieznanych faktów oraz ciekawostek związanych z ważnymi ośrodkami średniowiecznej Europy. Pobierz aplikację z Google Play i zdobądź wszystkie zamki na szlaku.

Pobierz z Google Play