Firefox na iOS-a w wersji Preview

Mozilla uruchomiła pierwszą publiczną betę przeglądarki Firefox na iPhone’a, iPoda i iPoda touch, niestety na razie tylko w Nowej Zelandii.

Firefox na iOS-a (Nowa Zelandia App Store)

Na oficjalnym blogu Mozilli pojawiła się informacja o rozpoczęciu publicznych testów mobilnej wersji przeglądarki Firefox na iOS-a, ale na razie tylko dla użytkowników App Store’a w Nowej Zelandii.Firma informuje, że poglądowa wersja przeglądarki będzie na razie dostępna tylko w jednym kraju. Po zebraniu feedbacku i błędów, kolejny build zostanie udostępniony w następnych krajach jeszcze w tym roku.

Firefox na iOS-a (screen z aplikacji)Firefox na iOS-a (screen z aplikacji)

Pierwsza wersja zawiera wiele funkcji, w tym inteligentne wyszukiwanie, które zapewnia sugerowane wyniki wyszukiwania i możliwość wyboru dostawców wyszukiwania.Jest też funkcja Konta Firefox, która pomaga przenieść historię przeglądarki Firefox, hasła i zakładki z komputera do urządzenia z systemem iOS, a także funkcję wizualną Tabs, która pozwala przeglądać otwarte karty.

Jeśli nie mieszkasz w Nowej Zelandii możesz zapisać się na listę mailingową, dzięki czemu nie przegapisz premiery mobilnego Firefoxa na iOS-a w Polsce.

źródło: Mozilla Blog – Firefox for iOS Now Available for Preview