Redmi 2 Prime od Xiaomi dostępny w sprzedaży

Xiaomi rozpoczęło sprzedaż nowego Redmi 2 Prime – pierwszego smartfona „Made in India”.

Xiaomi Redmi 2 Prime

Na rynkach rozwijających się producenci smartfonów prześcigają się między sobą w zdobyciu jak największego udziału w rynku, oferując tanie i niezłej jakości modele urządzeń mobilnych. W Indiach prym wiedzie chiński producent Xiaomi, który właśnie zapowiedział swojego pierwszego smartfona montowanego w Indiach i dostępnego tylko na rynku indyjskim. Mowa o Redmi 2 Prime, który wciąż głównie używa części z Chin, ale montowany jest w Sri City.

Co do samego urządzenia, Redmi 2 Prime oferuje znaczną ilość pamięci i przestrzeni dyskowej. Za prawie 7000 rupii (420 zł) można zakupić urządzenie z 2 GB RAM-u 16 GB – to dwa razy więcej niż w podstawowym modelu Redmi 2, który kosztuje prawie 6000 rupii (360 zł).

Redmi 2 i Redmi 2 Prime

Oba urządzenia pracują w oparciu o 64-bitowy procesorem Qualcomm Snapdragon 410 i posiadają 4,7-calowy wyświetlacz IPS HD (1280 × 720). Smartfon ma wbudowany tylni aparat 8 MP, slot dual SIM i obsługuje sieci LTE z prędkością do 150 Mb/s.

Xiaomi planuje rozwijać proces produkcyjny w Indiach, juz w tym momencie produkowane są w tym kraju niektóre elementy smartfonów i opakowania. Hugo Barra, dyrektor Xiaomi oświadczył, że jest to pierwszy krok na drodze w podbiciu rynku indyjskiego.

Konsumenci indyjscy mogą już dzisiaj nabyć nowego Redmi 2 Prime bezpośrednio na oficjalnych stronach Mi India.

źródło: 9TO5Google