Samsung na bakier z symetrią?

Różnica w podejściu do projektowania smartfonów w Apple i Samsungu.

Symetria w Galaxy S6 i iPhone'ie 6

Czy widzisz różnicę między powyższymi projektami?

Nie chodzi o logo ani system operacyjny, nawet nie o ogólny wygląd smartfonów. Zauważ jak zachowana została symetria w smartfonie Samsunga a jak w iPhone’ie Apple’a.

Złośliwi komentatorzy piszą że najnowszy flagowiec Samsung Galaxy S6 został zaprojektowany przez przedszkolaka…  Rene Ritchi z iMore pisze, że od kiedy po raz pierwszy wziął do ręki Samsunga Galaxy S6 ma wrażenie, że każdy port i przycisk został przypadkowo rozmieszczony.

Dla Apple’a zdecydowanie bardziej istotny jest wygląd produktów, niż umieszczanie naklejek i oznaczeń innych producentów,,.

Rene Ritchie zaznaczył proste linie przechodzące przez wszystkie główne przyciski, porty i otwory po bokach smartfona Samsunga i najnowszego iPhone’a Apple’a. W każdym przypadku Apple wygrywa test zachowania rytmów. Proste przechodzące przez elementy Galaxy S6 nie wyglądają już tak wesoło…

Otwór na kartę SIM i przycisk…

Symetria w Galaxy S6

Totalny misz-masz w zachowaniu rytmów Samsunga GALAXY S6

Symetria w Galaxy S6

… z każdej strony

Symetria w Galaxy S6 i iPhone'ie 6

Tego typu szczegóły mogą wydawać się nieistotne, ale gdy je raz zobaczysz nie dadzą Ci spokoju. Wydawałoby się, że podstawowe zasady projektowania nie powinny być łamane przez tak dużego producenta jakim jest Samsung, a jednak…

źródło: Cult of Mac via iMore – The difference between Apple and Samsung industrial design