Domeny .sucks wykupywane przez gigantów

Największe firmy technologiczne takie jak Apple, Google, czy Microsoft wykupiły niewygodne domeny z rozszerzeniem .sucks – ciekawe dlaczego?

Domeny .sucks wykupione przez gigantów technologicznych

Największe brandy w obawie przed hejterami zaczęły wykupywać domeny z rozszerzeniem .sucks – ale czy to pomoże?

Takie domeny jak Nike.sucks, NYPD.sucks, Blogger.sucks, iMovie.sucks, XBox360.sucks, Cortana.sucks, Adobe.sucks – są już zajęte.

Koszt rezerwacji domeny to 2 499 dolarów, ale dla takich gigantów jak Google czy Apple to bardzo mały koszt, a straty wizerunkowe mogą ich kosztować więcej. Czy mimo wszystko wykupywanie niewygodnych domen uchroni firmy przed pomysłowością internautów? Są też takie domeny jak Life.suck, którą można kupić już za 1,5 mln euro!

Google zabezpieczyło domeny dla Gmail.sucks, Nest.sucks, glass.sucks. Lista Apple’a zawiera oczywiście Apple.sucks, iTunes.sucks, iMac.sucks, OSX.sucks, iTunesRadio.sucks, FinalCutPro.sucks, GarageBand.sucks, FaceTime.sucks, Siri.sucks i CarPlay.sucks.

Kolekcja firmy Microsoft jest również dość pokaźna na czele z XBox360.sucks, Outlook.sucks, Windows.sucks, WindowsPhone.sucks, MSN.sucks i OneNote.sucks i innymi produktami. To także jedyna wielka firma technologiczna, która publicznie oświadczyła o swojej strategii w stosunku do domen z rozszerzeniem .sucks. Rzecznik Microsoftu oświadczył, że firma zarejestrowała kilka domen w celu ochrony marki. Zrobiliśmy to, aby mieć pewność, że domeny nie będą wykorzystywane w jakimkolwiek celu. Firma również nie będzie z nich korzystała.

Gwiazdy, aktorzy i piosenkarze również zaczęły rezerwować „kompromitujące” domeny m.in. Taylor Swift i Kevin Spacey .

Niestety nikt nie wykupi wszystkich możliwych kombinacji i form z nawami światowych marek, i nigdy nie uchroni się przed hejterami, którzy zawsze znajdą sposób, żeby dopiec. Zawsze mogą kupić domenę Everything.sucks za 2 199 dolarów lub Everyone.sucks za fajne 375 000 dolarów.

źródło: TNW – Everyone.sucks: This new domain is the future of trolling, Cult of Mac – Sorry haters, Apple already owns Apple.sucks domain